metin yüksel

1 /
metin yüksel'i, katillerini ve siyasette islamcıların şu anki pozisyonunu, ortaklıklarını düşününce, tam bir baba katiliyle baban bir safta durumu. tarih çok tuhaf bir akıntı.

allah rahmet eylesin.
Ruhun şad olsun * yaşayan bir destansın sen. Türk gencinin en güzel örneği. Masum ve aynı zamanda hangi dava uğruna gitmişsin. Bir hiç uğruna gibi dursa da sayende bu gündemde düşünülmüş. Gladyo artığı demiş bir yazarımız. Amerikan'ın ve rusya'nın nüfuz mücadelesi arasında kalan bir milletiz biz de ve aceba kimi tercih ettik? Almanya sonrası Amerika'yı benimsedik. Ordusunu, savaş taktiklerini vs. Derken şehadet yıl döneminde seni anıyoruz Metin abi, amca. Baksana babam o zamanlar yaşıyordu, hatırladı bir gün seni ve bize anlattı. Küçüktüm, dediği tam aklımda olmasa da kalbinde çektiği ızdırap gözlerine ve beden diline yansımıştı. baba wer ist das diye baba bu adam kimdir diye sorduk. Anlayamazdık küçüktük, eskiden çok karışık zamanlarda hayatını kaybeden büyüğüm derdi. Babam o zamanlar küçüktü. Yalan olmasın kaç yaşında olduğunu tam olarak hatırlamıyorum, 9 idi sanırım ama tesiri altında yıllarca kalmıştır. Bu ara hemşehrim sayılan Metin amcam hiç unutulmadı.
Bugün Metin Yüksel'in Gladyo artığı faşist çete tarafından şehit edilişinin 42.yıl dönümü. Yüksel'in şehadeti emperyalizmin hem sağ hem de sol yüzüyle mücadele edilmesi gerektiğinin bir örneği. Allah sağına da soluna da lanet etsin. Metin Yüksel'in katlinin, karanlık 90'lar sürecinin ve 28 Şubat'ın arkasındaki zihin yapısının bu ülkede iktidar ortağı olması Müslümanlara utanç olarak yeter.