microsoft

1 /
galatasaray, bilişim-teknoloji devi olan microsoft ile 2 milyon dolarlık bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

galatasaray, bilişim-teknoloji devi olan microsoft ile iş birliği anlaşmasına imza attı. kısa süre içinde galatasaray kulübü tarafından resmen açıklanacak olan anlaşma ile sarı kırmızılıların, kulüp, sportif aş, gs store mağazacılık ve on-line business birimlerinin tüm teknolojik alt yapısını microsoft firması kuracak. microsoft ile 2 yıllık teknolojik işbirliği anlaşmasına imza atan galatasaray kulübü'nün kasasına yıllık yaklaşık 2 milyon dolar para girecek. galatasaray kulübü bu sayede microsoft gibi bir dünya markası ile hem teknolojik alt yapısını kuracak hem de kasasına önemli bir girdi sağlayacak.

sarı kırmızılı kulüp, teknoloji dünyasının en önemli markası olan microsoft ile işbirliği anlaşmasının galatasaray'ın marka değerine çok önemli artı katacağına inanıyor. çünkü microsoft firması, dünya genelinde üst düzey ve elit kulüplerle işbirliği anlaşma yapıyor. microsoft firmasının avrupa'da anlaşma yaptığı kulüpler; real madrid, manchester united, chelsea, liverpool ve tottenham hotspur. bu dev kulüpler arasına kısa sürede resmiyete dökülecek anlaşma ile galatasaray da girecek.
2010 yılından itibaren yeni bir piyasa atağı başlatmış firma bunu windows 7 windows 8 git " class="bkz">git dan farkedebiliyoruz bu yeni minimalist ve estetiğe değer veren yaklaşım direk apple karşı başlatılmış olabilir her ne olursa olsun microsoft'un eksiklerini farkedip değiştirmeye başladığı görülüyor.
2012'nin ilk çeyreğinde 492 milyon dolar zarar açıklamış şirket. 2011 ilk çeyreğinde 6 milyar dolar kar etmişti. bu kötü düşüş bir devin sonunu getirebilir. microsoft, apple ve samsung ile girdiği rekabette yenik düşmesinin yanı sıra, korsan yazılım kullanımına karşı radikal önlemler alınamaması yüzünden kan kaybediyor.