mira

2008 yılında kurulmuş bir müzik grubu.

grup dediysek.. iki kişi. internette blog üzerinden tanışmışlar. kendi şarkı sözlerini yazıp söyleyip blogunda yayınlayan kadın üyeye grubun diğer üyesi (erkek bu) parçalardan birine remix yapmayı teklif ediyor ve böyle başlıyor mira'nın kurulma süreci... elektronik müzik yapıyorlar sadece ama elektronik müzik lafını duyunca öyle "dıp tıs dıp tıs" zannetmeyin dostlarım... kaliteli bir müzik, gayet anlamlı şarkı sözleri ve o ne duru sestir arkadaş yaa.

(bkz: son melodi)
(bkz: eve dönmeliyim)
devamını gör...
doğum gününü kutlayan yazarlara hepten teşekkür eder.. bu sözlükte sizlerle beraber daha da güzel günler geçirecek inşallah..
devamını gör...
'' dost bi-perva, felek bi-rahm, devran bi-sükun
dert çok, hemdert yok, düşman kavi, tali zebun '' *

'dert etmesin' gibilerinden birşey demiş. ben de kendisine acilen birşeyleri 'dert' edinmesini tavsiye ediyorum.
devamını gör...
dev kırmızı yıldız olarak bilinir mira yıldızı. ''17. yüzyıl gökbilimcileri için, omikron balina veya mira, parlaklığı yaklaşık 11 aylık bir süre içerisinde çarpıcı biçimde değişen yıldız anlamında, mükemmel bir yıldız olarak biliniyordu. çağdaş gökbilimciler, şimdilerde, tüm uzun dönemli mira tipi değişen yıldız sınıfını, soğuk, zonklayan, güneş çapının 700 katı bir çapa sahip, kırmızı dev yıldızlar olarak tanımlıyorlar. yalnızca 420 ışıkyılı uzaklıktaki kırmızı dev mira , küçük bir beyaz cüce olan eş yıldızı ile birlikte ortak bir yörüngede dönüyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.