misafirliğe getirilen tatlının yemekten sonra konmaması

2 /
Bi de gider kralını alırsın paraya kıyıp. Hem misafir gönlü olacak, hem de siz uzun zamandır kaliteli bir tatlı yememiş olmanın uktesini gidereceksinizdir. Ama işte ev sahıbısı mutfakellezi yapınca, sana da avucuha löplosyon düşüyor...
Birde sevdiğimiz bir abi tatlıyı aldığımız yeri beğenmemişti. Cinstir biraz ama olsun sonuçta sevdiğimiz bir abi. Sonuçta tatlıyı yemekten sonra çıkardı. Daha cinsleride varmış.
misafirliğe giderken alacağım tatlıdan bir iki dilim yediğim için bende olmayan korkudur.

ha yemesem bile şu tatlıyı getirinde artık yiyelim derim. harbi adamım ben.
Biraz sonra misafirliğe gideceğim. Giderken tatlı almayı düşünüyorum. Yanına gideceğim arkadaşım şerbetli tatlı sever ben ise sütlü. Ee tabiki kendi sevdiğimden alacağım. Sahi ya ikram etmese ne yaparım. Gider mutfağa koyarım tabağa getiririm bu kadar kolay.
çocukken tam da kapıdan çıkarken getirdikleri tatlının * ikram edilmemesine hayli üzülmüş "çağıdını bari yalayayım" demiş iki arkadaşım var... ayrı ayrı zamanlarda iki birbiriyle ilgisi olmayan arkadaşımın en şahane ortak noktasıdır zihnimde.
Birinin evine giderken tatlı götürüyorsam baya samimiyiz demektir. Sevmediğim insanlara böyle şeyler yapmam.
E samimiysek zaten o getirmese bile nasıl olsa kahve yapmak için beni kaldıracaklar tatlıyı da o ara mutfakta yeriz.
Bugün bir farklı versiyonuyla karşılaştığım durumdur. Misafirliğe götürülen tatlının hepsini yemek isteyen misafir. * *)

Dip not: mevzu bahis kişi ben değilim, tatlı sevmem.