misafirlikte çayı açık isteyen teyze

1 /
Evet ben de o teyzelerdenim. Şeker atmayınca açık içmek zorundayım. Napim? Bir de üstüne limon istiyorum. Ama öyle ev oturmalarında değil. Çay içebileceğim her yerde. çay ocaklarında olabilir mesela.

Bir de şiir oturtayım buraya. Çok alakası yok, biliyorum.

"Açık çay içerdi hep, demli olunca bardağın diğer tarafından beni göremezmiş. Öyle derdi..."

Ya aslında alakası çok ya... Mesele çay, kaynar su meselesi değil ki, mesele sıcak dumanın verdiği anılar, anılı anılı çay içilen masa, o biri açık çaylarla birleşen gönül bağı, aşk vs vs...
Ah cemal Süreyya, burada bence abartı var. Beni de aracı ettin. Canın sağ olsun.

(bkz: cemal Süreya'ya laf yok)
RGB eşdeğeri: 164 -0 - 0 / Hexadimal kodu # a40000 şeklinde getirilen çay teyzeye acı geliyor olabilir bu yüzden açık çay istiyordur. isteğini yerine getirmek her insanın boynunun borcudur.
Gıcık teyzedir. Midesi hassastır, sağlığı sallantıdadır.

Açık içen ama sevdiğim teyzeler de var ama onlar ''önemli değil yavrum, olmuş olmuş, çok sağol zahmet oldu'' diyorlar.
baştan söylese sıkıntı yaratmayacak teyze. getirirsin çayları, dağıtırsın herkese, tam oturacaksın, "yavrum, bu biraz koyu olmuş, açar mısın?" diye bardağı burnuna uzatır. ne diyeceksin, kalkar açarsın çayı.
çayın tonu konusunda hassasiyeti olan teyzedir. tavşan kanı verirsiniz , o gider tavşanın ürük asidi renginde çay ister. misafir baş tacı der sarımtırak çayı getirirsiniz, 3 gün çamaşır suyunda ıslı kalmış atlet açıklığında çay ister. memnun etmesi oldukça zor insanlardır.