misvak dergisi çizerinin ibb'den atılması

1 /
gerçekten, ibb kadrolarında böyle kaliteli insanların atılması büyük bir trajedi olarak ortaya çıkmaktadır. esprilerin ağırlığından, de'yi yanlış kullanmasını bile ancak fark edebildim. o da karikatürün bir parçası olsa gerek. misvak gibi öne gelen bir mizah dergisinde.
zaten ibb öyle Harika yönetiliyordu ki. araç kiralama rötuşları ile yılda 50 milyon lira para oynuyor.
"Miralay, Mustafa Kemal Atatürk ve İmamoğlu çizimleriyle tepki çekmişti.

stanbul Büyükşehir Belediyesi, cinsiyetçi, ırkçı ve Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki çizimleriyle tepki gören Misvak dergisi çizeri 'Miralay'ı işten çıkardı. Miralay'ın işten çıkarılmasını Misvak dergisi duyurdu.

Misvak'ın açıklamasıyla İBB'de çalıştırıldığı ortaya çıkan Miralay, daha önce Mustafa Kemal Atatürk'ü "eşek" olarak betimlemesiyle tepki çekmişti. Miralay, 31 Mart ve 23 Haziran seçimleri döneminde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da karikatürler çizmişti.

İBB’den kovulması ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Miralay, “Gelen mesajlara hem cevap hem de bilgilendirme amacıyla bu paylaşımı yapıyorum… Evet doğrudur. 19 Yıldır Bilgi Teknolojileri Uzmanı ve Yöneticiliği yaptığım İBB’deki işime ilmimden dolayı değil fikrimden dolayı son verilmiştir. Rızık Allah’tandır. Hamd olsun” ifadelerini kullandı."

https://t24.com.tr/haber/ibb-karikaturleriyle-tepki-ceken-misvak-dergisi-cizerinin-isine-son-verdi,842446::haber">https://t24.com.tr/haber/ibb-karikaturleriyle-tepki-ceken-misvak-dergisi-cizerinin-isine-son-verdi,842446::haber