modern kadın

yaftadır. insanları o öyle bu böyle sınıflandırmak için kullanılan kavramlardan biridir. her şey gibi kime ve neye göre sorusunu fazlaca düşündürür. yüceltme kavramı olarak kullanıla bildiği gibi aşağılamak içinde kullanılabilir.
devamını gör...
özellikle kendini modern sanan kadın değildir.kadınlarımız modernliği bir taraflarından anladıkları için ortaya sanıldığının aksine modern değil,karşısında yobaz olarak gördüğü kadından daha cahil,gerici bir kadın çıkıyor.
devamını gör...
-harun neden eskisi gibi değilsin..
-artık heycanı kalmadı..
-aaaa markafonide indirim varmış nazan..!!!
-ufuk nolur sinemaya gidelim..
-hale kız dekoltem nasıl???
-beyza ali yi kreşe bıraktım..hadi gidip şu kredi kartlarının nimetlerinden faydalanalım.
-aaa şu başörtülü kadına http://bak.ne kadar da şık..iğrenç ama yine de..

(bkz: modernitenin getirdikleri.)
devamını gör...
zorunluluklarından birisi de parfümleri kokusundan markalarıyla tanımak, müzik ve giyim piyasasını bilmek zorunda olmasıdır.

"aa moroccan rose mu kullanıyorsun ben de çok severim."
devamını gör...
takma tırnakları olan kadındır.. çocukken izlediğim çizgi filmlerdeki süpürge üstünde uçan cadı kadınlarını anımsatır bu parmaklar. galiba bir de fena derecede parfüm ve losyon kokarlar, daha ne olsun.
devamını gör...
kameralar karşısında başkanına karşı "yalakalık" yapmak için çarşaf yırtan kadındır.

o kadar yüzsüz, arsız ve yalakadır ki bu tipler, biz bunları seçim öncesi yırttıkları o çarşafa rozet takarkende görebiliriz.
devamını gör...
--- alıntı ---
oje, röfle, pantolon/kısa etek, makyaj, parfüm, topuklu ayakkabı olarak özetlenebilecek tek tip kadındır.
--- alıntı ---

bu kadar yüzeysel şekilde açıklanamayacak kadındır. modern kadın modern kadındır, türbanlı veya türbansız olması neyi değiştirir merak içindeyim. okur yazar merak eder falan arada sadece oje sürmez mesela ya da sadece türban takmadığı gibi ! kemalist kadınların türbanlılara bakış açısı neyse, alıntı da ki görüşte eşittir o na. yobaz yani !
açıkça; *
devamını gör...
oje, röfle, pantolon/kısa etek, makyaj, parfüm, topuklu ayakkabı olarak özetlenebilecek türbanlısı da bol miktarda mevcut olan tek tip kadındır. hatta türbanlısı daha kötü görünür, daha çok göze batar, daha iticidir. tanımımda başı açık kadındır dememiş olmama rağmen anlamayan arkadaşlara duyurulur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.