muasır batı okullarında haç bizde m.kemal resmi olması

1 /
şimdi efendim yurtdışında ve türkiyede de okudum.ilkokulda her sınıfın kapısının üstünde haç vardı almanya git git nasıl okumalıyız.adamlar gelişmiş hatta dünyada 1- git bizde niye git ır medeniyeti madem şekilcilikle anlayacağız.
bence mustafa kemal'ler indirilip tayyip fotoğrafları konulsa problem olmaz.
hacları da indirip kabe fotoları koyarız.
yangın kovalarının üstüne tercihan kelime-i şahadet,
gençliğe hitabe yerine de felak nas lazım gelir.
şu meseleyi bile tayyipe bağlamışlar ya ne diyelim...

neden kabul edemiyorsun putçuluk var bu ülkede. din düşmanlığı var onun bağlısı olarak. onlar haç koydu diye yazmamış adam bunu. haç dini bir sembol m. kemal resimleri de dini sembol demeye getiriyor. evet m. kemal resimleri de putperestlik sembolleri ve dünyada bir benzeri kalmadı. yeter bizde de kalmasın. çok sevenler beş tane alıp her odaya bir tane evinde assın. hatta istiyorsa her odaya beş tane yan yana da asabilir.
baden-württemberganayasa mahkemesi kararı
sınıflarda haç bulunması geçmişte de siyasi tartışmalara yol açmış, konu anayasa mahkemesine taşınmıştı. federal anayasa mahkemesi 1995 yılında devlet okullarında, hz. isa’yı çarmıhta gösteren heykel veya resimlerin asılmasının devletin tarafsızlık ilkesiyle bağdaşmadığına karar vermişti. böylece bavyera eyaleti'nde eğitim kurumları yönetmeliği de geçersiz kılınmış oldu.
ancak o tarihten itibaren okullardaki dinî sembollerin nadiren kaldırıldığı gözlendi. bavyera’da eğitim yönetmeliği değiştirilerek; haç ve benzeri dinî sembollerin sınıflardan ancak “ciddi itirazlar” gelmesi halinde kaldırılabileceğine yer verildi.
git
tayyibistlerin devleti atatürk kurduğu için salladıkları sallamasyon. iyi ki kurtuluş savaşını rte kazanmamış. yoksa yatak odamıza bile tayyibin resmini asarlarmış bu amerikan gardaşlarımıza dua eden tayyibistler.

valla haç var mı bilmem de, alamanya da ilkokula başlayacak 1. sınıf öğrencileri okulun ilk günü kiliseye götürülür! tabi hristiyan olanlar...
hristiyan olmayanlar için okulun ilk günü okullar ya olmaz, ya da geç açılır...