muasır batı okullarında haç bizde m.kemal resmi olması

1 /
çok yakında siha resmiyle değiştirilecek resimdir.
her yeni siha modeli çıktığında eşe dosta dosta ihale.
ohhşşşş gelsin çorbalar, gitsin pudra şekerleri...
ancak o tarihten itibaren okullardaki dinî sembollerin nadiren kaldırıldığı gözlendi. bavyera'da eğitim yönetmeliği değiştirilerek; haç ve benzeri dinî sembollerin sınıflardan ancak "ciddi itirazlar" gelmesi halinde kaldırılabileceğine yer git ne demek?
git
git
oergon'da bi lise:git
git
not:herhalde kalkıp özel resimlerimi de koymayacağım.zaten önemi de yok.avrupada okuyanlar bilir.
not:insanların görmek istediklerini gördüğünü gösteren iddiası ise komik iddiadır.ben devlet okuluna gittim .özelde değil.(resimlerde de sadece hristiyan okulları yok ayrıca

valla haç var mı bilmem de, alamanya da ilkokula başlayacak 1. sınıf öğrencileri okulun ilk günü kiliseye götürülür! tabi hristiyan olanlar...
hristiyan olmayanlar için okulun ilk günü okullar ya olmaz, ya da geç açılır...

tayyibistlerin devleti atatürk kurduğu için salladıkları sallamasyon. iyi ki kurtuluş savaşını rte kazanmamış. yoksa yatak odamıza bile tayyibin resmini asarlarmış bu amerikan gardaşlarımıza dua eden tayyibistler.
baden-württemberganayasa mahkemesi kararı
sınıflarda haç bulunması geçmişte de siyasi tartışmalara yol açmış, konu anayasa mahkemesine taşınmıştı. federal anayasa mahkemesi 1995 yılında devlet okullarında, hz. isa’yı çarmıhta gösteren heykel veya resimlerin asılmasının devletin tarafsızlık ilkesiyle bağdaşmadığına karar vermişti. böylece bavyera eyaleti'nde eğitim kurumları yönetmeliği de geçersiz kılınmış oldu.
ancak o tarihten itibaren okullardaki dinî sembollerin nadiren kaldırıldığı gözlendi. bavyera’da eğitim yönetmeliği değiştirilerek; haç ve benzeri dinî sembollerin sınıflardan ancak “ciddi itirazlar” gelmesi halinde kaldırılabileceğine yer verildi.
git
şu meseleyi bile tayyipe bağlamışlar ya ne diyelim...

neden kabul edemiyorsun putçuluk var bu ülkede. din düşmanlığı var onun bağlısı olarak. onlar haç koydu diye yazmamış adam bunu. haç dini bir sembol m. kemal resimleri de dini sembol demeye getiriyor. evet m. kemal resimleri de putperestlik sembolleri ve dünyada bir benzeri kalmadı. yeter bizde de kalmasın. çok sevenler beş tane alıp her odaya bir tane evinde assın. hatta istiyorsa her odaya beş tane yan yana da asabilir.