muhalefet vs vatana ihanet

1 /
Suriye'de bir savaş tutuşturmanın sebeplerinden birisi de buydu; PKK-YPG'ye alan açmak. Bir diğeri de beğenmediğiniz esed Filistin'in en önemli destekçilerinden birisiydi. Suriye devleti zayıflatıldı, YPG-PKK o hatta güçlendi. Bilin bakalım Suriye iç savaşının başrol oyuncusu kim?
Bu arada o muhalefet o savaşa karşı çıkmıştı. İktidarından muhaelefetinden hazzetmesem de o savaşın olmasını isteyenler, yani aynı zamanda PKK'nın güçlenmesine sebep olanlar Türkiye muhalefeti değildi.
Muhalafet, kocaman İslam birliğini dağıttı, devletin içine Türkçülüğü koydu. Bunları da iyi bir şey yapmışlar gibi gösterdi.

Sonuç ortada. Nasıl Abd ve Ab firmalarıyla rekabet edeceksin, rekabet edemezsen nasıl ayakta kalacaksın. Türk- kürt anlaşmazlığı da ayrı bir mevzu.

Muhalefetin ne olduğunu biliyorduk da Akp'yi böyle bilmiyorduk.
osmanlının son dönemlerinden başlayarak günümüze kadar ikisi arasındaki makas gün geçtikçe kapandı. bugün muhalefet ve vatana ihanet arasında ince bir zar var artık. kendini muhalif olarak tanımlayan insanların büyük çoğunluğu farkında olmadan, bir kısmı da bilerek ve isteyerek bu zarı aşıp olayı vatana zarar verecek boyuta ulaştırıyor. ne kadar düşman ülke varsa, terör örgütü varsa bildiğin muhalefetle ortak hareket ediyor. ve artık gizli de değil açıktan yapıyorlar bunu. ve bunu muhalifim diyen insanlar nasıl oluyorsa göremiyor. yaptıkları eylemlerin, sözde muhalefetin kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünü, kime zarar verdiğini anlayamıyorlar.

terör örgütleri bir provokasyon yapıyor. bizim muhalefet orada. ortaya bir yalan atılıyor bizim muhalefet orada. veya tam tersi muhalefet ortaya bir iddia atıyor ilk destekleyenler terör örgütleri. sokağa çıkıyorlar yanı başlarında terör örgütleri omuz omuza. yahu şunu artık ne zaman göreceksiniz? ne zaman uyanacaksınız? amerikan askeri bayrağını çiğnediği gün mü? adamlar çevremizdeki ülkelere bildiğin yığınak yapıyorlar. pkkya verdikleri binlerce tır dolusu silah herkesin malumu. içten de muhalefet eliyle ortamı oluşturmaya çalışıyorlar. biden muhalefeti desteklemekten bahsediyor vs. şu an gittiğimiz yer orası. amerika türkiye'ye müdahaleye hazırlanıyor. ve muhalefet de gel gel diyor.