muhammed demirci

1 /
en son 24 erzincansporda kiralık olmasına rağmen orada bile yedek olan bir zamanların patlayan git ında barca bu arkadaşı almak için ispanyaya kadar getirtti.
Denilene göre ailesinin çok karışması yüzünden barca son anda vazgeçmiş. Halla çok genç olmasına rağmen (25) hep daha alt seviyelere doğru yol alıyor 5 sene içinde amatör takımlarda gibi gözükügit da ki 10 yaşında ki ismi olmasa şu an oradaydı bile.
taaa 2007'den beri yıldız futbolcu olacak , süper futbolcu , geleceğin messi'si,ronaldo'su denilen hatta vakti zamanında barcelona ve real madrid'in ilgilendiği muhammed demirci,sönüp gitmiş tutunamamış,''topçu''olmuştur.
belçika 1.ligi ekiplerinden mouscron ile anlaştığı söyleniyor. 4 yıllık sözleşme imzalamış. umarım bu transfer kendi kariyeri açısından iyi olur. hele bir de patlama yaparsa türk taraftarı da türk takımlarının genç oyuncuyu eğitme konusunda ne kadar yetersiz olduğunu bir kez daha anlar. beşiktaş da kafasını taşlara vurur inşallah.
türk futbolunun özeti gibi olan futbolcu...

daha 10 yaşındayken göklere çıkar, barcelona ilgileniyor diye ortalığı ayağa kaldır ama oyuncu gelişimi, kariyer yönetimi gibi konularda çuvalla ve sonuç sıfır... adamı norveç'te bile beğenmemişler...

messi olması beklenirken, messi'nin barca'da 11 çıktığı yaşta, gaziantep bb spor'da kadroya girememiş, en son "bir bakalım ne numarası var" denerek, denenmek için çağrıldığı rosenborg'da da yetersiz bulunup gönderilmiştir.

bu çocuğua en büyük kötülüğü, aşırı gaz veren taraftar, daha topa ayağını uzatmadan önüne milyonları seren yönetim yapmıştır. sanırım artık yazık olmuştur.
hayatının geri kalanında üst düzey futbol oynamak için çok az şansı kalmış futbolcu..

bu kardeşimiz bundan 1 yıl kadar önce son model audi arabasıyla kaza yapmıştı. çok şükür, önemli bir şeyi yoktu. haberlere falan çıktı. detay şuydu; 18-19 yaşında, o ana kadar futbolcu olarak en büyük başarısı, çocukken televizyonda top sektirmesi ve u21 takımında oynadığı futbol olan bir çocuğun bu arabayı alacak parayı bulmasıydı. elbette o bulmadı, kulübü ona verdi bu parayı. siz bu yaşta, hiç bir başarı elde edememiş bir çocuğa bu kadar büyük paraları verirseniz, çocuğun kendini geliştirmesi için pek bir motivasyonu kalmaz. en futbol oynayacağı zamanları, gaziantep belediye 'nin u21 takımında oynayarak veya yedek bekleyerek geçiren, avrupa 'daki yetenekli yaşıtları yavaş yavaş, takımlarının önemli oyuncuları olmaya başladığı bir dönemde, bu kadar heyecan verici bir çocuğun, bu duruma gelmesi türk futbolunun da özetidir kanımca. ve yine, koca bir sezon toplasan bir elin parmakları kadar maça çıkan (onlar da ikinci lig maçı) çocuğun altında hummer jip olması (meraklıları için söyleyeyim ortalama fiyatı 200-250 bin tl, gerçi sayın cumhurbaşkanımız için fazla para değil bu paralar, ama burada konumuz o değil) yanlışlarımızdan dönmediğimiz noktasını gözümüze sokuyor belki de..
kullandığı hummer ı gürcistandan getirtmiş garibim. getirdiği paraya burada benzine harcayacak haberi yok. bari bizim istasyondan al lan.

zorakilendirilen tanım*: beşiktaş şimnastik kulübünün biraz oynasında avrupaya okuturuz dediği ve hayal kırıklığına uğradığı topçusu.