murat 124

1970'li yılların yeşilçam filmlerinde mafya babalarının kullandığı ve kameranın muhteşem bir açıyla ekrana yansıttığı ve dahi son sürat ses efekti verilerek izleyicilerin ferrariymiş hissine kapıldıkları otomobildir efendim.
devamını gör...
üçlü istikbal kanepe konforunda ve tipinde koltuklara sahip afacan otomobil. kendisi mini mini olmasına karşın koltuk ve gösterge paneli haymana yaylası hissiyatı vermesiyle meşhur klasik amerikan araçları ayarındadır.
koltuklarda yan destek, sırt desteği, ısıtma, ayarlanabilir kafalık, 3 eksenli konumlandırabilme imkanı falan gibi çağının ötesinde sistemler mevcuttur... desem yalan olur; mevcut falan değildir.
tüm bunların yerine koltukların üzerinde halis munis keçi - koyun postu bulunur. araç sahibinin bir parçasını da ön konsol üzerine boylu boyunca yatırdığı bu postlar o koltuklarda olmayan yeniliklerin eksikliğini unutturur. kendinizi çölde serin çadırına bağdaş kurmuş, biraz da keyiften yayılmış arap şeyhi gibi hissetmenizi sağlar. anadolu'da halen tutkunları çokçadır.
devamını gör...
40 yıldır vatan yollarında tozu dumana katan ve görenleri hayrete düşüren sağlam yapısıyla halen daha kullanılan emektar. zannediyorum ki onun gibisi bir daha gelmez, ekonomik koşullar buna elvermiyor maalesef.
devamını gör...
- ehliyeti aldım, şimdi bir murat alayım diyorum ne dersin abi?
- murat mı? hangi murat? *
- 124 murat
- 124 mü ? uuuvvv senin için yaşlı değil mi ?
- dul kaldığımda üzülmem işte, daha ne olsun
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.