mürüvvet kekilli

1 /
merhumun Hilmi Şahballı ile birlikte verdiği konserler, sadece müzik ziyafeti değil; aynı zamanda bizlerdeki kahramanlık ruhunun yeniden canlanışına vesile, ne ve nasıl olmamız gerektiği yolunda nasihat, sevinç ve acılarımızın paylaşıldığı bir aile meclisiydi. Ağlar ağlatır, coşar coştururdu.
Ben bir Türk Anası’yım, Mürüvvet adım,
Tarihteki Kara Fatma olaydım.
Evvelallah Ülkücülük muradım,
Çağrınıza gelmek onur veriyor.
Adana MHP İl Kadın Kolları Başkanı’ydı. 16 Ağustos günü komünist militanların silahlı saldırısına uğrayarak ağır yaralandı. Kaldırıldığı hastahanede can güvenliği olmadığı için şahadetinden evvel Adana Askeri Hastahanesi’ne nakledildi. Orada bir başka şehidimiz Mehmet Turan Seçkin ile beraber son yolculuğa hazırlanırlarken (1991 de o da rahmetli olan) Adana İl Başkanı Faruk Akkülah ziyaretlerine gittiğinde durumu ümitsiz görünüyordu. Nihayet, 12 Eylül 1980 günü ilahi çağrıya tabi oldu. rahmet olsun ona. amin
biyografisi..

"Mürüvvet KEKİLLİ-12 Eylül 1980
Adana'lı olup 44 yaşındaydı. Evli ve 5 çocuk annesiydi, halk türküleri ses sanatçısıydı, ülkücü hareketin şölen ve gecelerinde kitleleri coşturan türküler söylüyor ayrıca plak kaset ve sahne çalışmalarına devam ediyordu. Adana MHP il kadınlar kolu başkanıydı 16 Ağustos günü sabahleyin Sucuzade mahallesindeki evine baskın düzenleyen komunist militanlar tarafından vurularak ağır yaralandı. Uzun müddet tedavi görmesine rağmen kurtarılamayarak Adana askeri hastanesinde şehid düştü. Cenazesi Adana Karşıyaka asri mezarlığına defnedildi."
RUHU ŞÂD, MEKÂNI CENNET OLSUN...''

(bkz: imanımız var)

(bkz: başbuğum nerde)

(bkz: bozkurt anası)