mustafa kemal atatürk

1 /
Ciddi ciddi zehirlendiğini düşünüyorum. Allah'ın isine karisilmaz fakat ismet inönü'nün yaşadığı kadar sayet o yasamis olsa bugün baskaydik. Kendisini sevmeyenler dahi ankara rüzgar tüneli olayini bence bir okusun arastirsin derim. Ve kayseri tayyare fabrikasini da.
Güçler birliği, yani şu anki başkanlık sistemini savunan ülkemizin kurucusu, liderimiz.

Şuan CHP parlamenter sistem ve kuvvetler ayrılığını savunurken, aslında Atatürk ile bütünüyle zıt siyaset izlemektedir.

Parlamenter, kuvvetler ayrılığı olan sistemin ülkelerin yerinde sayması için kullandığını biliyordu.
Nitekim Atatürk ülkeyi tek lider olarak resmen olmasada fiilen başkanlık sistemi şeklinde yönetmiştir.
Şuan düşününce tarih okumaları yaptıkça hiçbir hatalı icraatı olduğunu düşünmüyorum. Çok zeki bir adam Türk millleti için bir lütuf. Kendisi olmasa orta çağ avrupasından beter olurduk. Kendisine dinsiz mason diyenler adamın o şartlarda başka çaresi mi varmış? Şimdi cübbeli gibilere bile söz geçmiyor bi de o dönemki cahil halkı nasıl kandırıyorlarmıştır kim bilir. Kendisi Türk milletinin iyiliğine hayatını adamış bir münevverdir.
türkiye cumhuriyetinin kurucusudur kendisi çok karizma takılırdı amerikan babaları gibi
en sevdiğim yanlarından biri ise hainleri beslemeyip idam etmesi.

mekanın cennet olsun mustafa kemal paşa.

"Bizi aşağılanmaya mahkum bir toplum olarak tanımakla yetinmemiş olan Batı, çöküntümüzü çabuklaştırmak için elinden geleni yapmıştır. Batı ve Doğu zihinlerinde birbirine karşı iki ilke söz konusu olduğu vakit, bunun en büyük kaynağını bulmak için Avrupa'ya bakmalı. İşte Avrupa'da aralıksız mücadele ettiğimiz bu zihniyet mevcuttur."( Eylül 1923)

"...Anadolu bu savunmasıyla yalnız kendi hayatına ilişkin bir görevi yerine getirmiyor, belki bütün Doğu'ya yöneltilmiş saldırılara bir sed çekiyor. Efendiler, bu hücumlar elbette kırılacaktır. Bütün bu tasallutlar mutlaka nihayet bulacaktır. İşte ancak o zaman Batı'da, bütün dünyada gerçek sükun, gerçek refah ve insanlık hüküm sürecektir." (Ekim 1921)

kaynak: (hangi atatürk s.313)