mutlu olmak için yapılması gerekenler

1 /
araba park etmek.

yemin ediyorum böyle gizliden bir gurur duyuyorum, sizin için küçük benim için büyük bir adım. kalabalık ve dar sokaklarda yaşamayanlar anlayamaz, beni köyümün denizine atmayın boğulurum.
Öncelikle mutlu olmayı istemekle başlanması gereken eylemler zincirini oluşturmaktır. Çünkü istemeden mutlu olamazsınız. Sonra kendinizi çok iyi tanımanız, sizi nelerin mutlu edeceğini bilmeniz gerekmektedir. En sonunda ise mutlu olmanız için eyleme geçmeniz, mutluluğa doğru hareket etmeniz gerekmektedir. Çünkü kimse size mutluluğu altın tepside sunmayacaktır.
-hiç kimseden hiç bir şey beklememek. yerine gelmeyince üzülüyorsunuz.
-bir de şey var, başkaları kötü de olsa iyi olmak. bunca yıl kötü olana kötü oldum. evet hakkınızı savunuyorsunuz ama çok bulanık karışık bir duygu durumu oluyor.
-kafa dengi gönül dengi arkadaşlar edinmek. bunu da pek beceremediğim için yazıyorum. sıkıldıkça kitaplara ve sosyal medyaya sığınmaktan bıkmaya başladım.
-sushi. sushi de benim için bir mutluluk sebebi.
Favori turşucuma gidip favori turşularımdan yarım kilo karışık aldım, bir bardak da suyundan içtim, serotonin falan tavan şu anda.

Ben şimdi hazır aldım ama, bu söylediğimi Hayat size limonlar, sirkeler veriyorsa turşu kurun, olarak okuyun siz. Daha aforizmamsı olur.