nagehan alçı

#siyaset  #sinema/tv 

bir teve programında ramiz ilker isminde emekli albay nevinden ulusalcı huysuz mahlukun tahrik ve sözlü tacizlerine karşı hisettiğim kadarıyla çok cesurca karşı koymuş ve sevgimi, derin sevgilerimi bir kez daha kazanmıştır. bilmem nagehan alçı buna sevinir mi ama gözüme bir kez daha fena sevimli ve güzel gözüktü.
devamını gör...
cnn türk'te yayınlanan "dört bir taraf" adlı programda atatürk'e "diktatör" demiş.

atatürk diktatördür, değildir artık bunun çokta önemi yok. bu milletin dokusuna o'nun verdiği zararı, milletin hücreleri yenileyecek diriliktedir.

mesele, atatürk'e diktatör denilemeyecek kadar atatürk'ün insan üstü bir yere konulmasıdır. söylenen sözün karşılığı varsa milletin ve tarihin vicdanında karşılığını bulur; yoksa boşlukta kaybolup gider. eleştirilemeyecek kadar olağanüstü bir yere koyduğunuz atatürk'ü "ilah yerine koyuyorsunuz" dendiği zaman ağzınızı bozmayacaksınız. islam peygamberine olmadık hakaret ve küfürler edilirken dört köşe olan ağzınızdan atatürk eleştirilince köpük saçmayacaksınız.
devamını gör...
an itibariyle adnan hoca nın kendisine kur yapmaya başladığı gazeteci..*

(bkz: beyaz tv)
devamını gör...
elan dört bir tarafta ingilizceden türkçeye canlı yayında tercüme yapmaktadır. iyi iyi güzel okuyor, beğendim ben. *

edit: hatta şu an hep birlikte çeviri işine girdiler. program değil tercüme bürosu.
devamını gör...
lise çağında bir kızın kendi özgür kararlarını vererek istediği takdirde başörtü takabilmesinin doğal bir şey olduğu açıklamasını yapan gazeteci, yorumcu.
devamını gör...
che guevara hakkında bir videosu...

http://www.cogitosozluk.net...
gelelim bu medya maymunu arkadaşın anlattığı olayın iç yüzüne.

evet che o adamı ayen anlattığı gibi vurmuştur. ve arkasından da yazık devrime çok büyük hizmetleri dokunabilirdi, şayet ihanet etmeseydi demiştir.

vurulan adam bir haindir. annem rahatsız ona bakmak için köye inmem lazım deyip sierra maestra dağlarında bulunan gerilla ekibini her fırsatta batista'ya satmış ve karşılığında para ve serbest dolaşım kartı almıştır.

onun her ortadan kaybolduğu gün nokta atışı bombalanan ekipte şüphelenmiş, arkadaşın üstünü aramış serbest dolaşım kartını bulunca arkadaş hüngür hüngür ağlayarak fidel'den özür dilemiştir.

fidel infazı yapması için birini vazifelendirmiş. vazifelenen kişi ise adama sen bizi nasıl satarsın hain herif edebiyatı yapmaya başlayınca che'nin kafası atmış ve infazı bizzat gerçekleştirmiştir.

düşün şimdi sen dağa çıkmışsın, ortada ihanet var ve bu ihanetin karşılığında her seferinde kan kaybetmişsin, ve bu haini yanında mı dolaştıracaksın?

ah pardon canım siz dağa sadece "tracking" için çıkmıştınız değil mi?

devamını gör...
--- alıntı ---
nagehan alçı 3 ayrı kanalda hemen her gün söz alan bir isim olarak gündemde ne varsa yorumluyor. ancak fena halde göze batan hayli ucuz bir numarası var. önce içinde ne var ne yok döküyor sonra da "ama" diyerek söze başlıyor ve az önce söylediği ne varsa boşa çıkartacak bir kaç cümle kurup bir anda demokrat olmayı da ihmal etmiyor.

örneğin önce ahmet şıkya da büşra ersanlı'nın ne kadar büyük suçlar işlediğini, ergenekon ya da kck ile olan korkunç bağlantılarını anlatıyor. kendisine servis edilip eline tutuşturulan bir fotoğrafı ekranda sallayıp duruyor. savcılık ve emniyetin inanılmaz delillere sahip olduğunu iddia ediyor. öyle ki kendisini izlerken "değil tutuklama bunları idam etseler haktır" diyesiniz geliyor... ama sonra da "keşke uzun tutukluluk süreleri olmasa bence çok yanlış" diyerek sözünü bitiriyor. ya da taze bir örnek verelim. önce ruşen çakır'ın cemaate komplo kurduğunu, operasyon yaptığını, halkı galeyena getirdiğini, iyi niyetli olmadığını, gazetecilik falan yapmadığını sıralıyor uzun bir tiradla... ama cümlesine son verirkenzamanve stv'nin çakır için başlattığı kampanyayı eleştirip "bence çok yanlış" deyiveriyor... öncesinde söylediği onca şeye karşın tek bir not düşerek demokrat kalmış oluyor...

alçı her yorumunun sonuna eklediği o "bence çok yanlış" notlarını boşuna düşmüyor. günü geldiğinde lazım oluyor çünkü. örneğin bugünlerde söz ahmet şık'a geldiğinde ciddi ciddi "ben de tutuklanmalarını eleştirdim, ben de karşı çıktım" diyebiliyor. tutuklamaları meşrulaştırmak ve kanıksatmak için ekranda harcadığı onca mesaiye karşın "bence çok yanlış" notu sayesinde kendisini tutuklamaları eleştirenler saflarına katabiliyor.

--- alıntı ---
devamını gör...
cnn türkü ne zaman açsam bu kadın birilerine fırça atıyor lan nasıl tahammül edebiliyorsunuz bunla aynı programa çıkmaya anlamıyorum ki. atacan bunun karşısına melih başganı var ya off of ne tartışma olur.
devamını gör...
rasim ozan kütahyalı ile evlidir, hamiledir, ikiz kızları olacaktır. vay arkadaş. hayat ne kadar güzel.

neden ünlülerin hep ikizleri oluyor arkadaş, bu kaçıncı sayamıyorum artık, ikizlerim olması için ünlü olmam gerekiyorsa razıyım, el verin de ünlü edin beni, inşallah ikizlerim, üçüzlerim, dördüzlerim olur ard arda.
devamını gör...
ikizleri dünyaya gelmiş. ne mutlu vallah. hadi hayırlısı.
devamını gör...
bırakan konuşalım adında ama karşısındaki asla konuşturmayan bir program yapan bağyan.

rasim ozan kütahya lının hakkında da ancak bu gelirdi zaten. kadın manyak sayın okuyucu!*

bugün izledim kendisini, izlerken yiyecek tırnağım kalmayınca da kalktım televizyon başından. çemkirme konusunda iyi onu anladım. siyaset falan değil onun yeri bas bas bağırmalık kadın programlarıymış. iyi yapmış.*
devamını gör...
rasim ozan'ın karısı.
gezi için "gezi bir alevi ayaklanması" demiş
dershanler için de yakın şeyler söylüyor. hükümete hayır diyen herkese çıkışıyor. sizi gidi sizi deyiveriyor.
rasim'in hükümetten aldığı medyayı "dönüştürme" çabasına destek veren vefalı eştir!
üslup olarak gittikçe rasim'e benzemektedir bildiğin erkek versiyonu olur üç beş yıla kalmaz.
bu kadar değil ama bu kadar.
devamını gör...
dün akşam cnn türk'te yayınlanan ve nagehan alçı, nazlı ılıcak, kadri gürsel ve altan öymen'in katıldığı programda, az daha üzerine gitseler "bana ne yaa! oynamıyorum artık" kıvamına gelip hüngür hüngür stüdyoyu terkedecek sandım ama olmadı. diğerleri teskin ettiler, hatta altan öymen "tamam hadi biraz da sen konuş" felan deyip teskin ettiler kızı...
devamını gör...
--- alıntı ---

başbakan'ın entelektüellik kırıntısı bulunmayan, kaba ve cahil üslubu 'delikanlılık' kavramı ile kurduğu sağlıksız ilişkinin ürünü. sözlükte 'mert ve cesur olma, sözlerinin arkasında durma' olarak tarif edilen bu kavram maalesef bizim toprakların erkeklerinde bambaşka yerlere çekilmiş.

11.04.2009 - akşam gazetesi

--- alıntı ---
devamını gör...
erdoğan demirören in
"maaşını verin ama yazmasın" dediği sözde yazar.
derya sazak ın dedikleri doğru ise, başbakanın emrinde olup,
o ne derse onu yazan maşa.
devamını gör...
medyada aklı başında yazarlardan birisidir.anti kemalist duruşu ile gönüllerde yer etmiştir.
devamını gör...
itibarsızlaştırılmaya çalışılan gazeteci.

yaşam tarzı sebebiyle söyledikleri kemalistleri rahatsız ediyor. kendileri gibi yaşıyor ama kendileri gibi düşünmüyor. öyleyse her türlü ötekileştirmenin ve itibarsızlaştırmanın öznesi olmalı. bir tür "truva atı" ya da "müslüman devşirmesi" gözüyle bakılıyor. söylediklerine değil, söyleyene odaklanan bakış, hastalıklı bir bakıştır.
devamını gör...
--- alıntı ---

bakınız başbakan'a. birkaç gündür kürsüden yaptığı açıklamalar, kullandığı üslup ve seçtiği kelimeler kaçımızın hoşuna gidiyor? onu dinlerken kaçımız içten içe onun adına utanıyoruz? kaçımız kendimizi avam hissediyoruz?
ben sayının oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum. şahsen tayyip erdoğan beni utandırıyor. seçtiği bayağı kelimeler yüzümü kızartıyor. ve bu ülkeye aidiyet hissimi zayıflatıyor.

11.12.2009 - akşam gazetesi

--- alıntı ---


devamını gör...
ayarı yemiştir yine nazlı ılıcak'tan.
rivayete göre rok'la yalı almışlar ve aylık 20 bin küsür taksit ödüyorlarmış.
akşam nazlı; "ben ev taksidi ödemiyorum" derken bunu kast etmiş.
devamını gör...
manning'e iki yıl boyunca yapılan işkenceyi, assange'nin büyükelçilikte hapsedilmesini şehvetle anlatmış. iyi ki bunun eline geçmemişler.
devamını gör...
bu sefer kayıtlar için montaj, kuntaj diye bağıran çıkmadığı için sinirden neredeyse kendini öpecek kişi, ortalama kahve ağzı argümanı olan "vatan haini bunlar"a sarılarak, ortalama altı iqları "gapaq" diye sevindirmiş, ayrıca şu adamın eşi.

devamını gör...
çocuklarının isim babasının tayyip erdoğan olduğu kadın.
devamını gör...
ben pek sevmem yok o şunu dedi, yok bu bunu dedi türü şeyleri. ama bu dişi yakarış beni çok güldürüyor. ebola virüsünü türkiye'ye parelel yapının getirdiğini söylediydi. yau ak partiyi de cemaati de sallamıyom fekat böle şakalar yapan yandaşları görünce ne diyeceğimi bilemiyom. zati gönüllü şizofreni bir çekirdek aile sorunu lan. ve bunlar karı koca bu hastalıktan çok çekiyor.
devamını gör...
saçlarını toplamasın. ağzı ortaya çıkıyor o zaman. ıı ıhhh salsın saçlarını. ne konuştuğundan çok ne zaman susacağı ile ilgilenmekten yoruldum lan ayrıca. potansiyeli beni mafediyor.
devamını gör...
bugünkü yazısında fatih altaylı ile ilgili kısmı okumaktan utandım:
--- alıntı ---

tarih 3 mart 1997, fatih altaylı hürriyet’teki köşesinde ‘yeni vatandaşlık görevim’ başlıklı yazısında ‘kendime yeni bir iş buldum. bundan böyle kılık kıyafet kanununa aykırı olarak dolaşanları kolundan tuttuğum gibi karakola götüreceğim. evlerini polise göstereceğim, otomobilde görürsem plakalarını alıp bildireceğim’

--- alıntı ---
http://www.seslimakale.com/...
devamını gör...
evlenip, hayranlarini uzmus olsa da yine de kalbimizde her daim yeri olacak gazetecidir. kose yazilari genelde dis politikalarla ilgili olup yerinde kadin haklari uzerine de ece temelkuran vari yazilari vardir. kizil sacin bu kadar yakistigi baska birisi de yoktur.
devamını gör...
yeliz doğramacılar kadar, melis birkan kadar güzel olmasa da güzel hatundur. köşesine pek takılmam, güzelliğini söylemeseydim ayıp olurdu. ihl sözlük'te güzellikten bahsedilir mi? bilemem, ahc bilir.
devamını gör...
akşam yazarı nagehan alçı, sabah'ta mescit açıldığını duyunca merak etmiş ve gazeteleri tek tek arayarak mescitlerinin olup olmadığını sormuş. işte gördüğü ilginçlikler.--- alıntı ---
öncelikle 'hangi gazetede mescit var?' sorusunun cevabını bulmak için teker teker gazete santrallarını aradım. ancak sorunun cevabını almak pek kolay olmadı. istisnasız hepsinde şüpheli bir 'bu bilgiyi neden öğrenmek istiyorsunuz?' tepkisiyle karşılaştım. düşünsenize, öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, mescit olup olmadığını sormak devlet sırrı sormak muamelesi görüyor.

yeni åžafak'ta, vakit'te, zaman'da ve star'da varmış. hem de uzun zamandır. bu, haber değeri taşımıyor tabii. ne de olsa onlar 'yandaş'. ama bunlara karşı yeni çağ'da da varmış. yeni çağ dini ve milli hassasiyetleri yüksek olanların hazırladığı bir gazete ama yandaş olmaktan kat be kat uzak.
--- alıntı ---

http://www.aksam.com.tr/200...
devamını gör...
sabah'ın mescid açması üzerine yorumunda son cümlesi:


--- alıntı ---
ben sabah'ı kutluyorum. normalleşmeye bir adım atmış. dilerim bizim gazete de onu izler!
--- alıntı ---

olmuştur.
devamını gör...
an itibariyle kanal 24'te nerede kalmıştık programı'nda dolmabahçe'deki öğrenci olaylarının polis tarafından orantsısız güç kullanılarak etkisiz hale getirilmesi konusunda mehmet metiner'le hararetli bir tartışma içinde. nagehan abla kızma ama güzel olduğun kadar küstahsın...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.