nagehan alçı'nın afganistandan paylaştığı fotoğraf

1 /
1- fotoğrafın pakistan'da çekildiği iddia ediliyor. bunlarda her türlü alavere dalavere olduğu için büyük olasılık pakistan'dır.
2-isterse bundan sonra 1 milyon yıl başörtüsü taksın, geçmişte insanların canının yanmasına hapiste ölmesine neden olduğu iftira yazıları yüzünden paçayı yırtamayacak.
3-kredisini bank asya'dan aldığı villada kocasıyla huzur içinde yaşamıyordur umarım.
4-umarım dönmemek üzere gitmiştir.
bırak memur olmayı, tsk'da subay olmayı, astsubay olmayı, üniversite okumak için peruk takmak zorunda bırakılan veyahut başörtüsünü çıkarmak zorunda bırakılan bacılarımızı akla getiren görüntü. hatta ve hatta kuzularını kınalayarak devlete emanet eden sütçü imamın, nene hatun'un torunları analarımızı çocuklarının askerlik yemin törenine almayan zihniyeti akıllara getiren görüntü. kemalistler bu görüntü ile alay ediyorlar ama keşke empati kurmayı deneseler. bir insanın başını zorla açmak ne kadar saçmaysa ve insanlık dışıysa, bir kadını zorla tesettüre sokmakta o kadar insanlık dışı.
allah bu kadınlara kolaylık versin dediğim fotoğraf. ya birileri laiklik höt zöt diyerek okula, meclise girerken zorla başını açtırmaya çalışıyor ya da şeriat diyerek zorla kapatmaya. bi salın artık.
Vatikan kuralları, arabistan kuralları, afganistan kuralları diye gider bu. Bulunduğun ortamın iradesine girmek. Mecburiyet. Bu kısaslara uyulmayacaksa gidilmeyecek demektir.
Nagehan ı günahım kadar sevmem, yalnız kadın muhabirlerin gittiği yere göre giyinmesi yeni değil. Yine sevmediğim bir diğer kadın muhabiri örnek vermek isterim: bkz nevşin mengü iranda muhabirken..

Tanım: ekteki fotoğrafta olum yatın kalkın Türkiye Cumhuriyeti ne şükredin anlamından fazlasını göremediğim paylaşım.

ne olur yetkili biri başlıktaki yazım yanlışını gidersin. *

edit: giderilmiş, teşekkürler.
Tesettürlü haliyle çok masum ve daha genç duruyor. Afganistana kapalı bir şekilde gitmesini yadırgamıyorum. Sıkıyorsa açık gitsin. Linç ederler. Öyle vahşiler.

Artı olarak sadece nagehan alçı değil yabancı kadın muhabirler de gittiğinde müslüman olmadıkları halde aynı şekilde kapanıp gittiler. Yani çokta absürt bir şey değildi yaptığı. Mecburen yapmış işte. Nasıl ki kurumsal yerde takım elbide giymek şartı var. Bunda da olay bu.
O değil de, kadın o kıyafetlerin içinde bile güzel ve alımlı.
Yeni güzellik ölçütüm; tesettürlü de güzel olabiliyorsa bir kadın, gerçekten güzeldir.