naif dokunaklı yazar

1 /
Olmaya çok heveslendiğim bir yazar çeşiti. Ciddilik,duygusallık,ağırbaşlılık... bunlar aklımdan geçerken bir bakmışım sözlük kreşinde yaşıtlarımın saçını çekiyorum.
bunlardan birisine zamanında başka bir sözlükte rast gelmiştim. bizim gibi gusül abdesti şartı aranan sözlükler daha ortaya çıkmamıştı.
seküler insanların yazdığı bu sözlükte duygusal ve biraz da kendine tarz tuhaf yazılarıyla hanım okuyucu kitlesi oluşturmuş bir eleman vardı. öyle etkili yazıyor ki eleman ben bile okuduğumda tuhaf oluyorum, o sıralar bizim evde kalan bekar dayıma gidip sarılıp ağlıyorum. dayım beni tersleyince babama koşuyorum basıyor suratıma tekmeyi tekrar bilgisayar başına dönüyorum ama çok etkili yazıyor bildiğin gibi değil.
sözlükteki kızlar sürekli buna nick altı giriyor. tanımlarını bakınızlayıp övüyorlar falan.
bir zaman sonra bir zirve yapıldı, gittim orada naifle karşılaştım. dokunaklı aşk tanımlarının küfürlü şakaların sonunda tıss tıslayarak konuşan sahibi bildiğin budaklı meşe odunu çıktı.
kızların bulunmadığı bir ortam. bizim bu budaklı meşe naifi kendine nick altı güzelleyen kız yazarlar hakkında atıp tutmaya başladı, bazıları hakkında fazla detaylı bilgiler vermeye başladı. anlatıyor ama ben inanamıyorum "lan diyorum bu yazıları yazan hakikatten bu adam mı?".

he her naif dokunaklı yazar böyledir denilemez tabi. gerçekten naifler var. mesela bizim bir zirvede karşılaştım bir tanesiyle adama "nasılsın hocam?" dedim. gözler ufukta dört dakika sonra dönüp "iyiyim siz nasılsınız ? zarifoğlu'nun bir mısrasını düşünüyordum hatırlayamadım kusura bakmayın" dedi. ama yine de naif dokunaklı yazıyor diye güvenmek, teslim olmak saflık olur.
sözlüklerde naife kanıp böbreğinden olan kaç insan var bir bilseniz.
İncedir, zariftir ve inceldiği yerden kopmak üzeredir. Hanım tribünlere oynar.

Yoksa normal hayatında lanlı lunlu konuşur.

Tanım, bütün yazarları kapsar.