Namazın dinin direği olmasının faydaları

1 /
Hakka hukuka fazla riayet etmeye gerek olmaması, başkalarını düşünmeye gerek bırakmaması, sevap puanı konusunda yüksek getirisi olması.

zaten adım atmaya başladığın an, camiye gidene kadar x'in hakkından yediklerinin bir kısmı affolunuyor. hee abdesti evde aldıysan öncesi de var, camide alırsan da o anda bööyle dirseklerden aşağıya günahlar akıp yok oluyor. yatıp kalkıyon günahlar sabun köpüğü gibi eriyor. Kurt Binici'nin hakkına niye titizlik gösteresin ki dimi hacı? dünyayı yapmışsın, cennetin yolunu da bulmuşsun, sorgu suali de kolaya getirmişsin, ohh, değme keyfine, neden başkalarını da düşünesin ki? Hayır senden ondan bundan bir beklentim yok yalnız gelip de ümmet falan deme bana.
Müslüman kalabilmektir. Adam allahın kitabını kafaya göre yorumluyor. Bir de öyle yazıyor diye inanacak mıyız hemen diye soruyor. Şaka mı bu. Yapmayın gözünüzü seveyim. Din uyduruyorsunuz resmen. Lan bir de bu adamlar 1500 yıldır hiç değişmeden yaşanan dine uydurma deyip kendi uydurdukları şeyi dayatıyorlar millete. 1500 yıldır namazı eğilip doğrularak kılan on milyarlarca insan cehennemlik bir tek siz buldunuz işin sırrını, siz cennetlik.
Salatı ritüel namaza indirgemekten kaynaklı zararlı durum.

Kur'an'da Allah " namaz kötülüklerden alıkoyar" dedi diye, gözlerimizi yumup buna inanacak mıyız, yoksa gerçekten namaz kötülükleden alıkoyuyor mu alıkoymuyor mu diye namaz kılanlar üzerinde inceleyecek miyiz?

"Sana vahyedilen Kitabı oku ve namazı kıl. Muhakkak ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah'ı anmak elbette en büyük ibadettir. Allah yaptıklarınızı bilir"

Ankebut 45.

Sana gönderdiğim reçeteyi, anayasayı oku ve öğren. Sonra o zikri salata çevir, yani uygula, hayata çevir. Zikri hayata çevirmek en büyük ibadettir. Bu zikrin ( kitabın) hükümleri uygulandığında kötülükler kaybolur; yani adil bir gelir dağılımı olur, adalet olur, herkes nikah sahibi olduğu için zina ortadan kalkar. Devletin gücünden ve kısas hükmünden ötürü cinayet, hırsızlık, eşkiyalık, uyuşturuculuk, rüşvet, torpil gibi suçlar işlenemez.
Yoksa eğitim olmadan, suç ortamını ortadan kaldırmadan, kuru bir ritüelin insanı kötülüklerden alıkoyacağına inanmak mağlesef cehalettir.
Olay bu.
allah kitabında buyuruyor ki namaz kötülüklerden alıkoyar. namaz kılan insan kötülük yapmaz, yapamaz. bunu allah buyuruyor. kitapta en çok anılan ibadet namaz. saçmalamanın da bir sınırı olmalı. kuran meselelerin köküne iner. firavunu firavun yapan iyi bir kul olmayışıdır. firavunlarla mücadelenin tek yolu kulluğun anlamını bilen insanlar yetiştirmektir. firavunlara sövmek, onlara çemkirmek, onlarla ağız dalaşı yapmak değildir. bir hoca bir şeyler söylüyor hemen birileri düğmelerine basılmış gibi "yolsuzluklara da iki laf edeydin hocaa" diyor. birader o hocanın gayesi yolsuzluk yapmayan adam yetiştirmek. senin gibi kıt akıl değil o adam.
Rüşvetçi, torpilci, hileci; malının kusurunu satarken söylemeyen, menfağatının olmadığı şahsa selam vermeyen, karaborsacı, açgözlü, arkadaşının sevdiği kızı alan, dinden geçinen vs. gibi aşağılık karakterleri İslam dinine katmış ve müslüman sayısını artırmıştır.

Müslümanım! Deyip, kelime- yi şehadet getirdin mi bitmiştir zaten. Yeter ki " Allah var de, kulunun vur kıçına getsin"