nazar

1 /
insanı ölüme götürecek bir durum. nasıl inanılmaz? hele bazı insanlardan uzak durun aşırı derecede nazarı değiyor. çok severek aldığım bir sürü eşyam ve telefonum dahi başına gelmeyen kalmadı bu yüzden. dışarı çıkıp gelmem yetiyor. oturduğu yerden nazar olunmaya da inanıyorum çünkü annem beni okumaktan bıktı. kadını hoca yaptım artık. arkamdan ne konuşuyorlarsa böyle çatlatacaklar beni. lütfen az konuşun arkamdan bıktım artık.
Kim ne derse desin var olduğunu benim de kabul ettiğim mezara koyasıca şey.

Kaç gündür kurşun gibi yaptı. Son zaman biraz keyfi biraz mecburiyetten onca zaman sonra fazla insanla münasebet kurdum, kurumumda yeni gelen kadroların bakışlarına ve sorularına maruz kaldım bu hafta. Sarsıldım, Ciddi Enerji çarpması oldu. hiçkimsenin gözlerinin içine bakmayacağım bundan sonra.

Önüme gelen okuyor sanki daha fena oluyor. yarın akşam işten sonra yola çıkıp anneciğimin şefkatli kollarına koşarak saatlerce okutacağım kendimi.

Kenafir diye tabir ettiğiniz gözlülerin adı çıkmış dönün de aynaya bakın.
Bir şeyler kırıp dökünce arkasına saklanabilinecek bahane.

Bir de işler yolunda gitmeyince ay bana nazar değdi galiba demesi güzel oluyor. Tabii Sonrasında yakın çevrenizde sen kimsin sana nazar değsin bakışlarıyla karşılaşabilirsiniz. Sevmiyorum öyle insanları. Gitsinler.
Ben de pek inanmazdım ama son iki gündür başıma gelenleri görünce, var olduğuna hafiften meyil ettiğim durum. Önce dün squatta ağırlık kaldırırken denge biraz kaçtı öne eğildim ağırlık dize bindi, dizim ağrıyor şimdi. Sonra bu gün overhead yaparken, daha once bam bam arttırırken bugün daha once kaldırdığım ağırlığı kaldıramadım. Sonra durup dururken dudağımda hayvan gibi uçuk çıktı. Ardından gürcü restoranında yemek yerken, hem de dis tellerini bir hafta önce çıkarmışken, üst ön dişiminin ucu kırıldı. Ve bunların hepsi iki günde oldu. Birileri üzerimde oyunlar mı oynuyor acaba.
Hakkında sadece şu ayetin bilgi verdiği olay. Evet.

"Hakîkat o küfredenler zikri işittikleri zaman az kaldı gözleriyle seni yıkacaklardı. Hâlâ da (kin ve hasedlerinden) “O mutlaka mecnundur” diyorlar. Halbuki O (Kur’ân bütün) âlemler için (mahza) şereften başka (bir şey) değildir" (Kalem s. 51-52)

(bkz: Göz değmesi)
Nazar sadece kötü bakış değil aslında bir anlamda auranızla ilgili bir durum. Bir insana yoğun pozitif veya negatif enerjiyi gönderiyorsunuz. Bu enerji akımı onda birikme yapıp esnetip baş ağrısı yapıyor işte bu nazar. X men'de cyclops yok mu hani onun ışınları gibi düşünün. Kedilere neden değmiyor doğuştan tılsımlımı bunlar onu anlamadım. Bazen içime sokasım geliyor severken ama yine bir şey olmuyor. Sadece esniyorlar. Temsili şöyle bir şey

git

etkisi temsili :

git