nesir macunu

1 /
#7156177
BİLİNÇ DÜZEYİ ARTTIKÇA OLAYLARI ALGILAMAMIZ BİR ÜST SEVİYEYE ÇIKIYOR.
BUNUN İÇİN OKUMAK, SORGULAMAK, ARAŞTIRMAK, EMPATİ YAPMAK, SEVMEK, SAYMAK GEREKİYOR.
BİR TANIMLA BİZE BÜTÜN BUNLARI GÖSTEREN NESİR MACUNU'NU KUTLUYOR SAYGILAR VE ESENLİKLER DİLİYORUM.
burada sahiden okunabilirliği en yüksek, bilmediğim konuları dahi anlayacağım dile indirgeyebilmesiyle hayranlık uyandıran, bazı hassas konularda desteğini bir şekilde hissettiren yazar.

şimdiye kadar nick altı girmediğimi fark ettim ansızın ve bunları söylemek istiyorum. burada ya da başka bir yerde ne olursa olsun mutlaka yazmaya devam etmeli zira doğruyu anlatma şekli katılıp katılmamamdan bağımsız çok güzel, okumayı sevdiğim bu tarzı hiç bozulmasın. birebir muhabbetim olmasa bile nick altında böylesi şeylerin kayıtlı kalmasını da isterim.

lakin kendisine nazar değdirmek istemem, kendisini okusun üflesin lütfen. sevgiler.
(#7149120)
wi ar woççing yor fayt egeynst -nasıl diyor siz- politikal islım wit intırest.

şaka maka 10 yıl olmuş ve nesir halen gedikleri muntazam bir şekilde macunluyor.

parti kur, oy verelim nesir!
Öyle güzel anlatıyor ki meramını. Öyle güzel anlatıyor ki ...

Kokusmuslugu, liyakatsizlikleri, adaletsizlikleri, cehaleti, yoksulluğu ve geldiğimiz noktayı ondan okuduğum zaman bu asla içi boş salt bir isyanın tezahürü değil ülkesi için geleceğimiz için içi yanan bir kalemin, yüreğin ağıdına dönüşüyor ve bunu yaparken arabeske de bağlamıyor. Yüreğine sağlık. Gönül ister ki kırgınlık ve yorgunluktan değil sadece kafa dağıtmak için yazsın fakat ne yazık hava şartları buna hiç müsait değil. Saygılar...
#7112143

özenle yazılmış bir tanım, tebrik ediyorum.

yazının değindiği çok doğru noktalar var. ancak bir yönüne katılmıyorum. mesela, ben suçlu değilim. bu tip olaylarda "biz" diye herkesi itham etmek, töhmet altında bırakmak doğru değil bence. küresel ısınmanın suçlusu da ben değilim. ülkedeki adaletsizliğin, yolsuzluğun, kötü ekonomik gidişin, kadın cinayetlerinin, hiçbirinin sorumlusu ben değilim. sorumluları ile aynı ülkede yaşasam da hiçbir "biz" veya "siz" hitabını kabul etmiyorum. bu çok can sıkıcı bir hal almaya başladı çünkü. insanlar yapıyor yapıyor, sonra biz şöyleyiz biz böyleyiz. hayır. bunu bütün bir halka mal edemeyiz. suçluları parmakla göstermeliyiz. "biz"leştirmemeliyiz.