nokia

1 /
Zamanın en iyi telefon markası zenginlik göstergesi kalitesi tartışılmaz neredeyse her telefonunu severek kullandım. Symbian işletim sistemini seçerek kendi ayağına sıktı en son Windows phoneları çıkararak iflas etmişti halbuki android geçmiş olsaydı şuan Samsung, Huawei vs. Telefon markalarını geride bırakırdı. Günümüzde ise android telefonları mevcut.
Bazen büyük firmaların başında ileri görüşlü, vizyon sahibi yöneticiler olur. Bunlar büyük bir zeka ortaya koyarak başkalarının göremediği potansiyelleri görür, trendleri sezerler. Kimi zaman da o trendleri kendileri ortaya koyar, satın alma davranışlarını etkilerler. Bu sayede firmalarının bilançolarını genişletirler. İşte buna ileri görüşlülük denir.

Nokia’nın akıllı telefon trendine uyum sağlayamaması da tepe yönetiminin bu ileri görüşlülüğe sahip olmaması, marketin hep böyle duracağına, kendilerinin 1 numara olarak kalacaklarına olan inançlarıydı. Bir dönem türkiye piyasasını domine eden o dev firmayı microsoft bile kurtaramadı.
android modelleri ile ilgili sorunların çözümünde ülkemizde servis sıkıntısı yaşanan marka.
aramızda nokia android modellerinden anlayan iyi bir tamirci tanıyan var mı?
Fredrik Idestam isimli bir mühendis tarafından 1865 yılında kurulan, Finlandiya'da kağıt üretimine başlayan ardından giderek büyümesi sonucunda endüstri işi yapmaya başlayan ve böylelikle nokia adını alan firma.