noter

1 /
küçükken merak edip ne iş yaptıklarını babama sorduğum, "oo onlar çok iyi hiçbir iş yapmadan dünya para kazanıyorlar" şeklinde cevap aldığım ve "iyi o zaman ben de noter olacağım" diyerek ciddi anlamda uzun süre hedeflediğim ilk meslek.

ardından öğrendim ki avukat olup sıraya isim yazdırmak gerekiyormuş. zaten eşit ağırlığa yakındım, tamam dedim hukuk yazarım, abla da okuyor. lise sona kadar bu şekilde geldim lakin son düzlükte fark ettim ki hukuk bana uygun değil. 60 yaşından sonra gelecek sıra için bir ömür sevmediğim işi yapmak mantıklı gelmedi, vazgeçtim *

kıssadan hisse: lokmacı selçuk motivasyonuyla kariyer planı çizilmez.
bugün yolum düştü de... şu an evin bi köşesinde duvar dibine çöktüm murat kekilli gibi duruyorum.

her noterlik bürosuna bi kızıl saçlı ve sürekli bağıran kadın kadrosu açıyorlar galiba. abla her ne olduysa valla bizim bi suçumuz yok, iki mühür alıp gideceğiz. yoksa ne yapayım noteri.
başkâtiplerin tek tip olduğunu düşündüğüm kurum. umut sarıkaya'nın chp kadın kolları karikatürü gibi hepsi. işimin olmamasını dilediğim kurumların başında geliyor ama oluyor işte.

git
Taş atmadan para kazanırlar, yaz mevsiminde bir kağıda onay için yolum düştü 470 Tl aldılar. Ne güzel dünya... Madende 3 kuruş için çalışanlara selam olsun...
Türkiye'nin neresinde olursa olsun burada çalışan insanların hepsi aynıdır; soğuk ve tepkisiz. fazla konuşmaz, ortamı neşelendirmek için yaptığınız küçük espirilere nezaketen olsa da tebessüm etmez ve siz ne zaman tersleneceğinizi kestiremezsiniz. ayrıca bakışları hipnotize edici özellik taşır.
2018 yılı imza ücreti 4,58 TL.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için gereken 100 bin imza karşılığı ödenecek toplam imza ücreti 458 bin TL.

Bu ücreti partiler karşılayacaksa sorun olmaz ancak imza atan vatandaş karşılayacaksa sıkıntı. Bizim insanımız başkasının işi için para vermez. Partizan seçmen hariç tabi.