nureddin nebati

1 /
aşağıdaki özgeçmişe sahip hazine ve maliye bakan yardımcısı. ak parti mali ve idari işler başkanlığında iyi bir kariyer yaptı demekki.

--- alıntı ---

1964 doğumlu Nureddin Nebati, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yapan Nebati, Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını aldı. Akaryakıt işletmeciliği yapan ve tekstil işiyle uğraşan Nebati, AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçilen Nureddin Nebati , MYK Üyesi olarak 2014-2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babası.

--- alıntı ---
Yeni hazine ve maliye bakanı. Kendisi orta dereceden akrabamdır. Fakat nebati ailesiyle 1954 yılından beri küsüz. Bir toprak davası yüzünden (16 bin dönüm) o tarihten 1993 yılına kadar aramızda sayısız dava görüldü. Hâlen çözülebilmiş değil. Bu saatten sonra da çözülmesi imkansız gibi. Zira onlar aldı yürüdü, biz ise hep geriye gittik.

Dipnot olarak Nebati ailesi ve bizim ailemiz Bağdat'tan musul'a, oradan da urfa'ya göç etmiş naimi aşiretine mensup Seyyiddirler.
son zamanlarda, kendi kulvarından iyi bir atak yapmıştı. bu atağın bakanlıkla sonuçlanmaması yazık olurdu. bakalım tl/dolar bazında 13,20'lerde aldığı bayrağı, nerelere taşıyacak.
Ne olur ki? Yani işin ehli, emri yetine getirmek yerine doğru olanı yapacak bir teknotrat, bir bürokrat, yönetici veya siyasi bu göreve getirilse ne olurdu yani? Nerede güvensiz biri var, evirip çevirip onları başımıza getiriyorsunuz.
Az önce meclisteki bütçe görüşmelerinde konuşmasını bi beş dakika dinledim.
Üç kere inşaallah dedi.
Birlikte dedi, beraber dedi, bu işi başaracağız gibi şeyler dedi. Bunu derken eliyle meclise kucaklama işareti yaptı.
Ha bir de,
Dış güçler demedi.
Sonra rakamlara daldı.
Ben kanal değiştirirken hala konuşuyordu.