Odtufans

1 /
Öğrenciler siteyi kapatmıs. Rektörlükten de olayla ilgili açıklama gelmiş.

Üniversite açıklamasında “ODTÜ’nün saygın ve başarılı konumunu destekleyecek şekilde davranmak tüm ODTÜ’lüler ve ODTÜ dostları için temel bir vazifedir. Bu bağlamda, üniversitemizin adını ve kimliğini yansıtan unsurları kullanarak ODTÜ imajına zarar veren söz konusu internet sitesi ile ilgili kişiler için disiplin süreçlerinin, idari ve hukuki işlemlerin zaman kaybedilmeden başlatıldığını ve konunun yakından takip edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız”
teşhircilikle kadın hakları savunması son dönemin modalarından. lan böyle saçma sapan bir çelişki olamaz. hele hele bunu odtü gibi bir üniversiteyi kazanmış, memleketin en başarılı gençlerinin yapmış olması apayrı bir saçmalık.
yerli ve milli fans grubu.

bu kadar yalan uydurmanı gerektirecek durum yok.
"kadın bedenini para karşılığı satıyoruz, teşhir ediyoruz.
çünkü para verecek enayileri bulduk, biz de yolmak istedik.
bizim amacımız sadece para.
kadın vücudunu aşağılamışız vesaire bunlar zerre umurumuzda değil.
biz para geliyor mu ona bakarız."
dememişler de "kadın bedeni politikleştirilemez" demişler.
bana kafası aşırı karışık bir eylem gibi geldi.
yani kadın bedeninin görsel olarak para karşılığı satılması zaten kadın bedenini politikleşmekten daha aşağı bir seviyede kullanıyor mu?

bir de eylemin mantığı farkındalık ile bir etki oluşturmak ya, burada para tam olarak neyin aracı? kadın bedenini politikleştirdiği için birisine karşı açılan bir davaya avukat mı tutuluyor o parayla. bedeni politikleştirilmiş bir kadına maddi destek mi sağlanıyor? ne için ihtiyaç duyuluyor o paraya, bu tepkisel duruşun(!) hangi aşamasını finanse ediyor...

bu eylem, sosyal medya üzerinden para karşılığı nude isteyen sapığı nasıl ele alıyor mesela? bana aynı şeyin laciverti gibi geliyor.
Ödtü’lü öğrenciler tarafından açılan sayfa. Belirlenen bağış miktarına ulaşıldıkça sitede bulunan çıplak görüntülerin sansürsüz halleri yayınlanıyormuş.

Öğrenciler, bunu “Kadın bedeninin politikleştirilmesine” karşı yaptıklarını açıkladı. Diyor haberde. Fahişeliğe böyle kılıf bulmak zekice!

git