olacak o kadar

1 /
Bir nesil cocuklarin uykusuz kalma sebebi. Hayir kahkahalarla gulmuyorduk belki ama yine de egleniyorduk. Buyudukce, kirlenmeselerdi keske. Onlar hep komedyen kalsaydi en azindan. Zira komedi, sistem elestirisi icin cok isabetli bir yol yuzyillardir. Tvlerde tahrik edici aciklamalar yapmanin aksine.
Vakti zamanında yapmış oldukları siyasi taşlamalar ile gündemde yer alan programdı. Bugün ki türkiye şartlarında böyle bir yapım, eleştiri, mümkün değil. Silivri soğuk diyorlar kimse cesaret edemiyor. Yıllar geçtikçe ileri gitmemiz gerekiyorken gelinen nokta içler acısı.
Parodileri 90'lı yılların toplumsal, kültürel, siyasi ve ekonomik yapısını öylesine güzel anlatıyordu ki halk tabakası izlerken kendisini görüyordu. Akmayan su, sürekli kesilen elektrik, masa başına oturup ay sonunu hesaplayan memur, et nedir bilmeyen aile, kentsel sorunlar, işsizlik vs.

Bir bölümünde bir ailenin evine başka bir şehirden misafir geliyordu. Elektrikler kesilince aralarında şöyle bir muhabbet geçiyordu:

Misafir: ne oldu ya?
Ev sahibi: elektrik gitti, sürekli olur burada.

Bir süre sonra elektrik gelir.

ev sahibi: aaa elektrik geldi. Farkındaysanız elektrik gidince değil de gelince şaşırdım ehehehe...
enterasandır ki şarkısında geçen ''tekrarı yok bunun'' sözüne rağmen 'tv de en fazla tekrarı dönen program ' dalında guinnes rekorlar kitabına başvuran rezil komedi.. de değil de işte bi şey..