olmayan arabalar için televizyonlara reklam vermek

1 /
Araç firmaları reklam şirketleri ile yıllık anlaşmalar yapıyorlar. Daha yıl bitmedi. Muhtemelen bu reklamların paraları daha sene başında ödendi. O yüzden para boşa gitmesin diye boş reklama çıkıyorlar. Seneye bu kadar reklam vermeyeceklerine eminim.
Ben de pembiş Magnum arabası deyu geldim halbuki. Hani her sene var, her sene çekilişle ama her sene yok. Maserati'yi çingene pembesi yapmak nedir arkadaş ya. Fotoşop mu yapıyorlar nedir. Olmaz demeyin şansınızı deneyin.
genelde markaların yıl sonu kampanyaları için olurdu bu sene üstüne fırsatçılık da eklendi. sıfır araç olmayınca bazı firmalar 2. el araçları bile topluyor diye bi haber vardı geçen gün.

çook sene önce aralık ayı , böyle tv de internette gazetelerde boy boy reklamlar çıkıyor yıl sonu kampanyası şu kadar faizsiz bu kadar peşin fiyatına taksitli bilmemneli kredi diye. elimde geçici diye aldığımız ve umduğumuzdan daha döküntü çıkan bi linea var , ilana koyamıyorum o kadar kötü. ama istanbul'da satmam lazım yıl sonu itibariyle kesin dönüş yapacağım memlekette hiç satamam. cepte de üstüne koyacak 5 kuruş yok ama elimizdekini peşinata sayıp taksitle filan bişeyler almak için bayi bayi geziyoruz. hyundai , kia , opel , skoda , dacia vs hiçbirinde araba ya hiç yok ya da numune olsun diye en düşük modelin en boşundan o da 1 tane var .
lanet olsun dedim, birinde 3 yaşında 2. el bi araba vardı. onu sorduk pazarlık ettik bizimkini de verip aldık.
uzunca bir süredir yaşanmakta olan saçmalık. yok çip krizi, yok doların ve euro'nun durdurulamayan yükselişi derken, otomotiv sektörü saçmaladı gitti. hiçbir markada doğru düzgün araç yok. yerli üretim yapan markalar da bile yok. televizyonda günde bin kez reklamı dönen, de hadi gelin bayilere denilen araç için arıyorsunuz, "şu anda yok, kasım'da da gelmeyecek, aralık'ta beli değil" diyorlar. yahu tamam, madem öyle, bunca reklam neden dönüyor? ölmedik, ayaktayız demeye mi çalışıyorsunuz?