ölmeden önce şehadet getirmek

1 /
niyet hayr ,akıbet hayr. şahitliğini son nefese bırakmadan, yani fani olduğunu unutmadan yaşamaklıkla bu refleks elde edilince ölme vaktinden önce şahadet eylersin hiç şüphen olmasın der bilenler. hasılı ; ölmeden önce ölene ölmek yoktur. lakin her nefis ölümü tadacaktır.
Ehli sunniye göre iş malum cümleyi söylemekten ibarettir.

Şeyh put olmuş, vaiz put olmuş, patron put olmuş, siyasetçi put olmuş, kadın put olmuş, sermaye put olmuş kalkmışım heykellere ve resimlere savaş açmışım. Ölürken de şehadet getireceğim ve imanlı gitmiş olacağım. Diğer her şeyde olduğu gibi ehli sunninin bu mevzusu da mantıksız, çelişik ve Kur'an'la uyumlu değil.
aylar önce soluk boruma pekmez kaçınca nefes almakta zorlanmaya başladım. aldığım her nefesin süresi kısalmaya başlıyordu. soluk yolu gittikçe daralıyordu sanki. bu sefer gidiciyim heralde dedim içimden. sonrasında suya ulaşabildim de 5 10 dk sürse de kendime gelebildim. şehadet aklımın ucundan bile geçmedi. insan ölümle yüzleşince, yüzleştiğini düşününce içgüdüsel olarak başka şeylere odaklanıyor sanki. zaten şehadet mehadet boş şeyler.
Bende şahadet getiremeyenlerdenim. Bismillah diyebildim. Millet şahadet getirmiş sen niye getiremedin diye kızdım biraz kendime. Neyse yine Allah dedik çok şükür. Bir dahaki tehlikeli durumda kelime-i şahadet inşallah.
Bolca kelime-i şahadet zikretmek lazım.
Başka türlü olmaz. Bilgimizin bilince dönüşmesi lazım.
Neyse, son nefesimizi vermeden hepimize nasip etsin.
insanların deprem gibi felaketlerde aklına gelirken benim komple beynimin durduğu mevzu.

yani böyle bir refleksim yok diye ben şimdi yani hani bilemedim. ezberci eğitim işte, bak imera öleceğini düşününce ona değil eşhedü demeye odaklan. tövbe.