Online dersteki tek öğrenci olmak

1 /
Yüzyüze dersteki tek öğrenci olmak kadar getirisi yoktur. Almancadan derslerde tek olduğum için geçmiştim. Kimse benim kadar zorlamamıştı almancayı. Ben de zorlamazdım da vizede baktım sorular bizim değil, bi yanlışlık var. Kağıda "Gökhan hocam vallahi ben bu konuları görmedim" yazmıştım. Sınavdan sonra da hocanın Almanca grubunda olduğunu hiç düşünmediğim için WhatsApp grubundan "faşo Gökhan" diye dalga geçmiştim. Sonra mesaj yağmıştı hoca da grupta diye. Ondan sonra tüm derslere katıldım.
tek öğrenci olduğumu görünce ayıp olur diye ne yapıp edip derstten çıkmamaya çalışıyorum. o yüzden pek sevmediğim dersleri bazen es geçiyorum. tıklamış olursam kalıyorum. şu an bi ders dinliyorum ve 2321 kişi var. saat beş. o tek dinleyenli online derslerde ne var acaba.
Öğrencilik hayatımın en rahat hissettiğim dönemlerinden birindeyim ama yine de o kadar gevşeyememişim ki dersteki tek öğrenci bendim. Sıklıkla da bu durumu yaşadım geçtiğimiz dönem. Ben anormal değilim de Bu insanlar neden bu kadar rahat?