opera

diğer tarayıcıların kopyalaya kopyalaya bir şeye benzemesini sağlayan internet tarayıcılarının piri. sekmeleri de ilk bu arkadaş icat edip başlat çubuğunda sıra sıra dizilen ie sayfalarından bizi kurtarmıştır. özellikleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. bu yönüyle diğer tarayıcılar için hala çok gelişecek çok şey kopyalayacak demektir. nedendir bilinmez ama klonları masaüstü tarayıcı piyasasına hakimken bu güzel arkadaş hep yüzde ikilerde dörtlerde kalmıştır.

mobil tarayıcı piyasasının tartışmasız bir şekilde en kadim lideridir. rakiplerinden yaklaşan bile olmadı şimdiye kadar. (bkz: opera mini)

televizyonlar için bile tarayıcısı vardır. hatta internete bağlanan her zımbırtı için bir tarayıcı yazmıştırlar. çamaşır makinelerine internet bağlansın iki ay içinde çamaşır makinesine kurabileceğiniz bir internet tarayıcısı sürerler piyasaya. o derece aşmıştır yani.
devamını gör...
memnuniyet oranı en yüksek olan tarayıcıdır. özelleştirilebilirliği saymazsak firefox'un eline vermiştir. chrome zaten opera ile aynı ligde değildir. ie ile operayı aynı cümlede kullanmak ayıptır bu cümlede görüldüğü gibi.
devamını gör...
son versiyonu ile skandala imza atmış tarayıcı. ctrl+f12'den tercihlere oradan da gelişmiş kısmına girer ayarları yapardık. o zaman bile yeterli seçenek sunmazlardı. şimdi 17 sürümüne geçtim ve bir de ne göreyim? advanced madvanced yok diyor adamlar. disk cache'i disable etmek için bile opera:config demek gerekiyor. ulan disk cache gibi bir şeyi disable etme hakkını vermek için binbir takla attıran bir yazılımı ne yapayım.

kısacası:son sürümü berbat yazılımdır.
devamını gör...
severek kullandığım tarayıcımdı. evet -dı çünkü ne yapmışlar buna böyle? diye çemkirdiğim 16 sürümünden sonra veda ettim kendilerine. her ne kadar her siteye uyumlu olmasa da kullanımı çok rahattı. fare ile bir çok işlev kazandırabiliyordunuz. hey gidi hey.
devamını gör...
ne bilgisayarda ne de mobilde hiç bir işe yaramayan browser dır artık.tüm diğer browser lar gibi chrome önünde diz çökmüştür.
devamını gör...
bildiğin mikrop kendi kendine pc'me dadandı kendini setup ett,çubuktada yerini aldı duruyor.neyse gerzek chrome'un işe yaramadığı yerlerde bir halta yarıyor bar....
devamını gör...
[göst.] orkestra eşliğindeki insan sesi ile gerçekleştirilen ve dramatik özellikler içinde müziğin asal bir öğe olarak var olduğu sahne gösterimi.

(alm. oper, f; fr. théâtre lyrique, m, opéra, m; ing. opera; it. opera) *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.