opeth

metal müziğe boyut atlatan adamlardan oluşan şahane grup. mikael akerfeldt, martin mendez, martin axenrot, fredrik akesson isimli 4 güzel insandan oluşur. yaptıkları iş çok iyi olduğundan, dinlerken sizi de kendi dünyalarına kolayca çekiverirler anlamazsınız. özellikle gece dinlenildiği vakit bünyede onarılmaz hasarlara yol açabilirler*.

"iyi de ben hiç duymadım bu grubu -ki söylemeyin her yerde ayıptır- napsak nerden dinlemeye başlasak?" diye soracak olan olursa, şu şarkılar yardımcı olabilir:

(bkz: harvest)
(bkz: a fair judgement)
(bkz: face of melinda)
(bkz: hope leaves)

http://www.opeth.com/home/ *
devamını gör...
brutal ve clean olarak harika parçalar yapabilen isveçli grup. melodik parçalar ve birçok death metal grubun brutal'inden sıkılıp, sağlam rifler ve sağlam brutal vokal dinlemek isteyenler yönelmelidir. birçok parçasına rağmen (bkz: dirge for november) adlı parça da özellikle dinlenmeli.
devamını gör...
herhalde en uzun anlatabileceğim dünyalıklarımdandır opeth fakat dermanım yetmiyor. opeth'i gerçekten seven kimse başka bir müziği bu kadar sevemeyecek olan kimsedir.
devamını gör...
içinde bulunduğumuz yılın (2014) ağustos ayında 11. albümünü çıkartacak olan grup. ne zamandır merak ediyordum doğrusu, uzaktan uzağa bakardım resmi sitelerine ve sonunda roadrunner records doğrulamış. her ne kadar haziran ayı ilk olarak belirlenmiş ise de sonradan vazcaymışlar.

albümün ismi ise;

(bkz: pale communion)

merakla beklenmektedir.

http://www.opeth.com/home/n...

devamını gör...
beklenen albümünün 2. parçasına klip çekip yollamış gruptur. tamam brutal vokali tamamen kaldırmışlar eyvallah ama sound kesinlikle opeth'in öz sesi. dün akşam bir arkadaş bana ulaşıp, "abi dinledin mi?" demesiyle gecenin bir vakti görmüş oldum.

(bkz: cusp of eternity)
devamını gör...
brutal vokal ciddi anlamda opeth'in müziğini gölgeleyen ve perdeleyen bir şeydi. azaltmaları ve kaldırmaları yumuşama ve piyasalaşma olarak görünse de müzikalite açısından çok doğru bir karardır. destekliyor.
devamını gör...
karar verin lan progressive mi,death mi diyordum her seferinde ama adamlar ikisini de çok iyi yapıyorlar (dı).
2008de çıkardıkları watershed albümünden sonra bilinçsiz biçimde adamlardan koptum,yeni albümleri var mıdır nerdedirler,ne yerler ne içerler bilmem. üstelik watershed de sevdiğim bir albümdü. metali disladigim dönemdi galiba bahsettiğim dönem.
ama arada eski şarkılarını dinlemeye devam ederim.
devamını gör...
önce eskişehire gelicez deyip bana halaylar çektiren daha sonra konseri iptal edip aylık beddua kontenjanımı sonuna kadar kullandıran grup. ama severiz o ayrı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.