organize işler

--- alıntı ---

film için ortalama olarak 150 kişi çalışmıştır. çekimler 7,5 hafta sürmüş ve 26 farklı mekanda çekilmiştir. asım noyan karakteri için oluşturulan ev 1500m² büyüklüğünde bir otopark iken yaşar kartoğlu önderliğindeki ekip tarafından 250m² lik bir eve dönüştürülmüştür. bu işlem için 18 ton çelik kullanılmış ve filmden sonra sökülerek eski haline getirilmiştir. müslüm duralmaz (cem yılmaz) karakterine ait mekanlar saklıköy country club’ta çekildi. tabut sahnesi ise izmir ege mahallesi kullanılmıştır. ve ilk olarak gece uçuşu bir film için kullanılmıştır. ilk kez 1:2,35 sinemaskop gösterim formatı uygulandı. filmde yaklaşık olarak 170 kişi rol almıştır. bu kişilerin 70 kadarı profesyoneldir.

--- alıntı ---
devamını gör...
dün show tv'de yayınlanan kült filmlerden biri. çok güzel diyaloglara sahiptir. düşünmeye sevkeder.

--! spoiler !--
sen temizsin oğlum. söylüyorum bak, en fazla sen kirlenirsin; biz bu saatten sonra kir göstermeyiz..

--! spoiler !--
devamını gör...
yılmaz erdoğan'ın yazıp yönettiği bir türk filmi.

Oyuncular, senaryo, ses, ışık, görüntü, çekim kalitesi neyse de ben müziklere takıldım. Müzikleri "laço tayfa featuring brooklyn funk essentials" adlı albümden alınmış. Halbuki bu kadar başarılı * bir filmin müziklerinin de orijinal olması gerekirdi. Gerçi nil karaibrahimgil söylüyor bişeler; ama yine de sahnelerdeki müzikler bir an için beni alıp götürüyor. önceden dinlemiş olmanın bir handikapı bu bence. müzikler bana başka şeyler ifade edebiliyor. bu da konsantrasyonumu kaybetmeme sebep oluyor doğal olarak. kendine has bir müziği olmalıydı bence. bu arada filmin web sitesi oldukça başarılı.
devamını gör...
gelmiş geçmiş en başarılı türk yapımlardan.
ud sazına beni bir kez daha aşık eden ''enstrümantal soundtrack versiyon''u ve ''hicaz şarkı'' her zaman dinlenilesidir. aslında tüm albüme bir göz atmanızda fayda var.devamını gör...
asım'ın(yılmaz erdoğan) 15 yaşında verdiği karara göre şekillenmiş film. adamın karşısına 3 seçenek cıkarmışlar gibi göstererek, vay be güzelmiş dedirterek "hırsızlığı organizeye bağlamanın" doğruluğuna dem vuruyorlar. evet o meşhur tabut sahnesi.

ya hırsız olacaksın ya da soyulacaksın. verdureni seç öyle gel yani.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.