Oruçluyken görülen baş ağrısı

1 /
Bir çok neden olabilir. Kişiden kişiye farklılık gösterir kimi insan sigara içiyordur nikotin ister vücudu kiminin şekeri düşer insülin direnç gösterir. Vücut susuz ve aç kaldığı için olabilir. Liste sıralanıp gider.
ben bir glikoz bağımlısı olduğumdan ilk gün bunun sancısını çok çektim normalde bir günde 3 bardak çay 4 bardak filtre kahve (birer şekerli) ve yanında 3 paket bisküvi yerdim çalışırken bu gün bunları yapamadığımdan biraz gözüm karardı ama yaptığım yanlış bir işti zaten. inşallah ramazan sonrası daha fazla artırmam.
(bkz: nikotin) (bkz: kafein) (bkz: tein) yokluklarında baş ağrıtırlar. Ayrıca (bkz: migren) i unutmayalım, zira bu hastalığı en coşturan şey açlıktır. Kasların susuz kalmasından dolayı boyun fıtığınız varsa o da ağrı yapar. Ayrıca (bkz: sıcak çarpması) ve açlık/ susuzluktan dolayı sinir. Eh, açın hali sadece midesindeki hissettiği açlık değil. Fakirlerin de bu problemleri var ve bizim onların halinden anlamamız lazım. Allah kaabul etsin.
Genelde iftara yakın baş gösteren bir ağrım olurdu oruçluyken. Şu anlık hiç hissetmiyorum. #7025074 bu entryi görünce düşündüm, yakın zamanda 7 hafta kadar şeker ve paketli gıdayı kestiğim bir sürecim olmuştu. Acaba o mu fayda etti de böyleyim? Öyleyse harika.
birkaç yıl öncesine kadar benim için ramazan'ın ilk günlerini kabusa çeviren bir hadise idi. sonra bunun beslenme şekli ile ilgili olabileceğini tahmin ederekten kendimce bir diyet uyguladım ramazan yaklaşınca.

unlu, şekerli şeyleri kestim yahut azalttım. çay, kahve içmeyi sınırladım. onlar yerine başka içeceklere yöneldim. az yemeye dikkat ettim ve sorun çözüldü elhamdülillah.

tabi ki bir dolu farklı sebep ve çözüm olabilir, burasını sözlük doktorlarına bırakalım, bizi aşar.