otellerde turistlere uygulanan indirimler

1 /
Türkler tatilden anlamadığı için uygulanmasında sakınca görmediğim durumdur. turizm sektöründe çalışan insanlarımızın yerli turistler ile alakalı şikayetlerine şahit olmayanlar, ne demek istediğimi anlar. Damdan düşer gibi devrimler yapmakla olmuyor Avrupalı olmak. Daha köyden yeni indik şehirlere. Şehirleşmeyi bi öğrenelim hele. Zaten bundan dolayı dünyanın turizm merkezi olamıyoruz ya. Avrupalı devletler gibi turizm sektöründe çalışanlarımız ortalama medeni olsa, cennet vatanımız bir numara olur turizmde.
neyini garipsiyorsunuz anlamıyorum. türkiye ucuz turizm ülkesidir. gelişmiş ülke kategorisinde olmayan tüm ülkeler ucuz turizm yapar. yani turizm bir sorundur ve mücadele edilmelidir. türkiye'nin mavi denizi, yeşil ormanı ne idüğü belirsiz yabancılara peşkeş çekilmektedir.
Bazı otellerde Yabancı turiste bedavaya ramak kalana kadar yapıldığını öğrendiğiniz indirimlerdir .Erken rezervasyon ve paket turlar nedeniyle yerli turistten daha ucuza tatil yaptıkları söylense de ortada bariz bir çifte standart mevcuttur. tamam ülkeye döviz girdisi olsun biz de isteriz ancak yerli turisti yolunacak kaz görmek kimsenin haddi olmamalıdır. umudumuz turizm bakanlığının bu işe el atıp belli bir standardizasyonu sağlamasıdır.
Türk tatilcilere atılan kazılardan biri daha. Bu fiyatlar ülkemizdeki şanslı azınlık denilen beyaz Türk ve yeşil sermaye sahiplerine bile yok artık ebenin a.. Ali Sami bile dedirtir..

"Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya!"

"İki otel, aynı tarih, aynı odalar...

İlk otel Alman'a 6.346 TL, Türk'e 15.959 TL..
İkinci otel İngiliz'e 33.244 TL, Türk'e 58.194 TL.."

git