A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/var/lib/php/sessions/ci_sessionv3oboap3n9e7sf75chc7pd3omnum7s1b): failed to open stream: No space left on device

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 176

Backtrace:

File: /var/www/dunyasozluk.com/src/application/controllers/Pages.php
Line: 10
Function: __construct

File: /var/www/dunyasozluk.com/src/index.php
Line: 315
Function: require_once

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): Failed to read session data: user (path: /var/lib/php/sessions)

Filename: Session/Session.php

Line Number: 143

Backtrace:

File: /var/www/dunyasozluk.com/src/application/controllers/Pages.php
Line: 10
Function: __construct

File: /var/www/dunyasozluk.com/src/index.php
Line: 315
Function: require_once

özlemek -dunyasozluk.com

özlemek

1 /
Fransızlar özledim demezler, tu me manques derler.

Bu; sen bende eksiksin, demektir.

Özlem bir boşluktur, farkettikçe daha da büyür.
Bu duygu ciğerimi parçalıyor. “Özlem, uzaklığın ayıramadığıdır” der Oruç Aruoba. Bizler özlediğimiz şeyi hep içimizde barındırdığımız için ayrılamayız aslında. Ve şöyle devam eder “Özlem budur işte; bomboş bir varlık ve dopdolu bir yokluk..”
kişinin istediğinden ve/veya ihtiyaç duyduğundan uzak kalması durumunda ortaya çıkan his. yani benim için öyle. geçmişteki anıları özlerim mesela, bu o anılardaki duyguları istiyorumdur ama insanları istemiyorumdur. ya da bir dosta sarılmayı özlemek, o sarılmaya duyduğum ihtiyacı hatırlatır.
Bir üstü özlemeyi özlemektir. Alışmak ne menem bir hastalıksa, vakit geliyor varlığa da alışıyorsun, hiç yoktan yok olanı arıyorsun. Hiç özlemeyi özlediniz mi? Yok olanı aradınız mı, hem de yok olan varken üstelik?
O ne derin bir histir öyle parçalar insanın içini. Bazen özlem öylesine uzar, öylesine büyür ki içinizde hep birşeylerin eksikliğini hissettirir. Hayattan zevk alamaz hale gelirsiniz. Hiçbir şey bir anlam ifade etmez size. İçinizde derin bir boşluk ve o boşlukta sadece özlenen. Evet içiniz özlediğinizle dolmuştur. Yersiniz, içersiniz, okursunuz, izlersiniz, uyursunuz, ağlarsınız, gülersiniz ama unutmazsınız. Hayatınızda süregelen hiçbir şey özleminizi unutturmaya yetmez ve bu süreç bu özlem dinene kadar böyle devam eder.
bu eylemi cümle içinde kullanmak için her yaşta olabilirsiniz fakat gerçekten tüm hücrelerinizde hissederek yaşamak istiyorsanız yaşınızın birazcık geçmesi lazım.
insan yaşlanınca her şeyi özlüyor lan...
özlemek, bahara duracak dallara, tüm neşeleriyle yeniden şarkı söyleyecek kuşlara, sakin bir su kenarına; en çok da umudun ve sevginin büyütüleceği günlere duyulandır.