Pandufla hamam böceği öldürmek

1 /
#7033761

okurken çok güldüğüm tanımdır. affınıza sığınarak...

hamam böceği yapısı gereği üzerine bir şeyle vurularak öldürülmemesi gereken bir canlıdır. çünkü siz bu eylemi yaptığınız sırada o gelen ecelinin farkına varıp bütün yumurtalarını oraya bırakır. o yüzden bir hamam böceği ile baş etmenin en faydalı yolu onu zehirleyerek gittiği yuvasındaki tüm böcekleri zehirlemesini sağlamaktır.
250-300 milyon yıldır dünya üzerindeki varlığını sürdürebilen , insandan 10-15 kat daha dayanıklı , 1 ay hiçbir şey yemeden durabilen, kafası koptuğu halde 2 hafta kadar yaşayabilen bir hayvanı öldürmek için nafile bir yol bence.
Bugün pat pat pat sesleri ile uyandım ama öyle şiddetli sesler değildi. Baktım işe gitmek için hazırlanan ve parfümüme çökmek için odama giren kardeşim, elinde pandufumla hamam böceğine vuruyor. Yumuşak olduğu için ölmüyor da... Ölmediği için o daha sert ve daha çok vuruyor. Ne ne yapıyorsun lan? Dedim, hamam böceği girmiş terliğine dedi. Bir kaç haftadır panduf giymiyorum ama olsun o benim pandufum. Hamam böceğinin odama girdiğine mi yanayım terliğime girdiğine mi, Yoksa o naif terliğimle böcek ezildiğine mi?