pelin batu

canlı yayında uyuduğunda uyanamamasını diledim..ama köpekler istedi diye atlar ölmezmiş derdi bi emmi..desem ki pelin batu at gibi hatun ben de köpek gibi herif olurum önerme doğrulanır,ama ufak tefek bişey,zaten ben de köpek değilim,niye ölmedi hiç anlamadım..
devamını gör...
kalbimin temiz olduğuna kanaat getirmeme sebep olan hatun kişisidir*ve dahi istanbulda ikamet edenlere sinir olmama sebebiyet vermiştir. efendim şimdi şöyle ki soz konusu kalbı temız ınsan cuma günü istanbula gelir cuma günü aksamı 10 numaralı entry deki sarkı türkü her neyse dinlenir. soyle bir iç çekilir. neyse cumartesi gezmeye gidilir saat 14.45 deki vapura binmek için kadıköy deki beşiktaş iskelesine gelinir tam o sırada yukardaki sapkanın pembesinden görünür ve kitlenir ve oglum bu pelın batu degılmı lan. hea o. ben boyle kaldım fotograf falan cektırmek de olmaz * ama yakından da çok guzel ve tatlı munis ama kısa. boyle ben alık dururken o kendi halinde munis munis gülümsüyor falan sonra ben pelın batu yu unutup etrafa bakıyorum arkadaş benden başka bakan kimse yok insanı koyden sehre gelmiş masum köylü trıplerine soktular bu sebepten oturu de istanbullulara sinir oldum.*****
devamını gör...
bir belgesel-film projesinde canlandırdığı karakter için 3 hafta başörtüsü takmış ama kendisini uzaylı gibi hissetmemiş. iyi ki de hissetmemiş, uzaylı hissetseydi eğer dünyanın kendisinden çekeceği vardı.

--- alıntı ---

1980 darbesinin etkisini ortaya koymayı amaçlayan 'zor yılların kayıp çocukları' adlı belgesel-filmde yer alan pelin batu canlandırdığı karakter ile dikkatleri üzerine çekti.

ünlü oyuncu kameraların karşısına evli ve türbanlı bir kadın olarak geçiyor. ülkü ocaklarında çalışmış ve 13 yıl hapis yatmış bir adamın kızını oynayan batu, karakter için ciddi araştırmalar yapmış. bu incelikli çalışmasını 12 eylül akşamı trt 1'de izleyeceğimiz pelin batu , pazar vatan'a verdiği röportajda "türban içinde kendimi uzaylı gibi hissetmedim" dedi.
"beyaz türklerin domino ettiği mekanlarda bile türbanlı insanlarla artık karşılaşıyorsunuz. tam tersi balat'ta gezerken de başıma bir şey gelmiyor" diyen batu, sözlerine şöyle devam etti.
sinirden ağladiğim zamanlar oldu
"tahamülsüzlük ve tahamül arasındayız. yaşadığım üsküdar'da bir iki davranış yüzünden evde sinirden ağladığım zamanlar olmuştu. ama mesela 3 hafta boyunca türban taktım film yüzünden. kendimi uzaylı gibi hissetmedim. insanlar alıştığı için gariplik gibi gelmiyor. 15 yıl önce böyle değildi. türban artık hayatın bir parçası ve onu kanıksadık."

--- alıntı ---
devamını gör...
türban içinde kendini uzaylı gibi hissetmemiş.
garip.halbuki pelin batu dahil hepimiz uzaylıyız.nasıl mı? dünya alt kümesidir uzayın başka bir deyişle uzay kapsar dünyayı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.