pençe kılıç hava harekatı

1 /
Bir taraftan siyasetin, adaletsiz gelir dağılımın, ülke kaynaklarını satma ihanetin; yoksulluk, işsizlik, umutsuzluk ve terör üretiyor; diğer taraftan da vatan, millet , sakarya edebiyatıyla fakir ve işsiz halktan seçtiğin askerlerle o teröristleri avlıyorsun.

Sizin çocuklarınız niye asker olmuyor lan, sayın burjuvalar?
tsk sonrasında top ve roket atışları ve siha operasyonları ile sürdürmektedir. dün üst düzey pkklı bir terörist, sihalarla etkisiz hale getirildi. tsk bölgeyi yoğun top atışı altına almış durumda. tsk'nın operasyonlarının önüne geçemediği gerekçesiyle, bölgede pkk destekçileri, rus askerlerini taşa tutuyorlar.

git
Gece yarısı itibariyle “ Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere” karşı icra edilen hava harekatıdır.

“ Şu ana kadar vurulan terör hedefleri;
-Irak/Erbil
-Süleymaniye
-Sincar
-Kandil

-Suriye/Ayn el Arab(kobani)
-Tel Rıfat
-Maranez
-Malikiye
-Minnig Havalimanı
-Ayn İsa
-Ayn Dagne
-Derbesiye”

Genişliği itibariyle muhtemelen bu zamana kadar olan en geniş hava harekatı. Aynı anda yapılması bakımında bir ilk diye düşünüyorum.

TSK yeni bombalar denemiştir. Açık kaynaklarda bunların bazıları yazıldı.

PKK ve uzantıları, AB, ABD bilimum terör destekçileri kıvransın dursun.

Türkiye taksim saldırısının ilk cevabını verdi. (Taksim saldırısı çok unsurlu istihbarat örgütleri destekli bir saldırıydı) Bu ilk aşama. Devamı 2023’ün Mart aylarında olabilir. Gelişmelere göre takvim şekillenecektir.