Pes’te sürekli yendiğin arkadaşa arada bir bilerek yenilmek

1 /
en son pes oynarken adına biz iss diyorduk. halen pes oynayanları da görmemi sağlayan başlık. ayrıca bizde genelde acımak yok. biz eziyoruz ki sonradan ezilecek durumu düşmeyelim.
En nihayetinde sizinle oynamasını devamlı kılmak adına yapılan masum bir eylemdir. Zira sürekli kazanmanız durumunda kişinin keyif alması söz konusu olmaz ve pes ederek oynamaktan vazgeçer.
Abimle ömürlük bir oyunumuz var. Butun pes serilerinde devam edecek. Bir ara 16 fark açmıştı. Arayı kapatıp 10 fark açtım. Beyefendinin morali çok çabuk bozuluyor, bozulunca da oyundan düşüyor, fark açılıyor. Abime bilerek verdiğim 3 maç oldu ard arda ki oyuna ısınsın dedim. Nereden verdim gaza geldi 9 farkla yeniyor şimdi.
Tıpkı bir babanın oyun oynarken evladına bilerek yenilmesi gibidir. Bunun nedeni arkadaşın oyundan soğumaması, seni yenebileceğine dair ümidinin daim olmasını sağlamaktır. Böylece kendini oyunda geliştirecek ve ileride sana sağlam bir rakip olacaktır.

Tabii arkadaşına “lan zaten sana bilerek yenildim artistlenme hemen” derseniz onun size vereceği cevap “hadi len ordan”dır. inandıramaz kendine, kabul edemez bu gerçeği. Bununla birlikte sırf bir kere yendi diye hava atmaya başlarsa diğer maçta en az 5 fark atılmalıdır ki haddini bilsin noob!