photoshop

teknoloji harikası, fotoğraf düzeltme ve düzenleme programıdır.. bu programla fotoğrafta olmayan kişileri fotoğrafa ekleyebilir, istemediğiniz kişileri çıkarabilirsiniz.. zayıf insanlara kilo aldırabilir, kilolu insanları zayıflatabilirsiniz.. ve buna benzer bir çok şeyi gerçekleştirebilirsiniz.. aklınıza gelmeyenleri bile yapabilir..
devamını gör...
reelde kozmetik sanalda photoshop bu ikili insanı yanıltır.

-resimdeki siz misiniz
+evet benim beğendiniz mi
-evet çok güzel çıkmışsınız
+teşekkür ederim
-yaşınız kaç acaba
+resim yaşı mı biyolojik yaş mı
-anlamadım
+30 civarı diyelim o zaman
devamını gör...
hızla dünyasına adım attığım programdır... decupe olayı nefisdir. bir çok şeyi halleder.

stamp ve brush ise ayrı bir harika...
devamını gör...
fotoğraf noktasında : canon mu yoksa nikon mu ? sualine verilecek nadide tanım.. tabiki photoshop'tur.

insanların mesleki alanlarında da çokca hizmet sunan bir program.
devamını gör...
grafik programlarının en tepe noktasındaki yerini her daim koruyan program.

arada bir işimi gördüğüm ama sırf bilgisayar bilgim ile iş yapabildiğim program. eğer görsel yeteneğim olsa tadından yenmeyecek program ama o da bende sıfır.
devamını gör...
bildiğin şeyleri de zamanla unutturan program. mesela bir ölçüde fotoğraf var, onun üzerinde oynama (mesela stamp) yapamadığım yeri kestim fotoğraf orijinal boyutundan (alttan ve üstten doğal olarak) küçüldü. onun oranını alıp da aynı boyutta bir yeni layer'ın içine koyamıyorum bir türlü. bilen varsa yeşillendirsin lütfen.

merak: şuna eksi veren arkadaş lütfen bana ulaşsın
devamını gör...
sadece fotoğraf editleme programı değildir. site tasarımlarında olmassa olmazlardandır. gif oluşturma özelliği çok kullanılır. dreamweaver ve macromedia ile beraber kullanıldığında yemede yanında yat dedirtir.
(bkz: candır can)
devamını gör...
vakit öldürgeci olarak da kullanabilir, inanılmaz şeyler yapabilirsiniz bu programla.
devamını gör...
fotomodellerin olmazsa olmazi,normal hayatta sivilceden,cilden surati gorulmeyen hatunlari bir anda pamuk gibi surata,sutun gibi bacaklara kavusturmasiyla meshurdur.
devamını gör...
benzer programlarla birlikte çıktığı yıllardan itibaren fotoğrafın gerçekliğine olan inancın yitirilmesini sağlayan yazılım.
devamını gör...
http://www.bobiler.org adresinin en önemli geçim kaynaklarından birisi. ms paint ten daha çok özellik ve araç barındırması ama daha komplike bir yapıya sahip olması nedeniyle hala kullanımı tartışma konusu olan adobe yapımı bilgisayar yazılımı.
devamını gör...
teknolojik estetik. bir tık aha gısın gitti. buradan yoz güzellik algısına ve oradan paket güellik anlayışına da gideriz. kapitalizm kadar sahtekar bir şey.
devamını gör...
tarihsel gelişim sürecine inersek; cs4 versiyonunun photoshop 11 diyebileceğimiz program.
ilk olarak 2.5 versiyonunu kullanmış biri olarak programı tanıyanlar için ifade edeyim, layer denilen bir şey yoktu.
ve tek bir hareket geri alınabiliyordu. yaptın yaptın, sadece 1 geri alabiliyorsun. hey gidi günler heey!
devamını gör...
paintte aylarımı verip de çizdiğim resimlerin onbeş dakikada yapılabildiği program.

photoshop icat oldu sanatkârlık bozuldu. evet.
devamını gör...
yeni başlayanların, ekrandaki imajı efekt manyağı yaparak güzel birşeyler yaptığını zannettikleri program. acemisi için filtreler ve efektler en çok kullanılan menülerin başında gelir. ama zamanla terkedilmesi gereken bir davranış biçimidir bu. sade ve net işler çıkartabilmek için bir tasarımcının sağ eli. sağ kolun önemli bir parçası yani. ama kıvamında kullanmak lazım. özellikle fotograf stüdyosundaki arkadaşlar, lütfen yüze ait unsurları * rötuş yapacam diye yok etmeyin. son sözüm budur. *
devamını gör...
ajdarı brad pitten daha karizmatik gösterebilmenizi sağladığı için sakıncalı bir program da aynı zamanda.
devamını gör...
oto boyacısının,kuaförün,çoluk-çocuğun kullandığını iddia ettiği,sırf bu nedenle tasarım işlerinin suyunun çıkmasına neden olan,ancak çokaz kişinin profesyonelce ve yaratıcı işlerde kullanabildiği yetenekli program.
devamını gör...
yüzdeki sivilceleri yok etmek, dişleri parlatmak, fazla kilolardan kurtulmak gibi normal hayatımızda bize eziyet gibi gelebilecek şeylerin iki tık ile halledildiği ve bu yüzden de net alemine "photoshop ile çirkin kız yoktur" sloganıyla damgasını vuran çok fonksiyonlu programdır. yapanlardan Allah razı olsundur, elleri dert görmesindir.
devamını gör...
3 sene önce korkarak baktığım,
şimdi ise, şaheserler çıkardığım 'deli' bir program.
-
orjinallerine bakayım diyipte sitesine girersiniz, ama sitede dünyanın 62629528 ayrı ülkesi olmasına rağmen türkiye'yi göremeyince de, nan böylelerine acımayacaksın, dayanın korsan http://ps.ye diye şeytanın fısıldamasına fırsat veren şirketin ürünü*
orjinalleri sadece 999$'cık
devamını gör...
görüntü işleme konusunda tahtı kolay kolay sallanmayacağa benzer, cs5 sürümüde tanıtılmış yakın zaman içinde...
devamını gör...
her sene yeni sürümü çıkar, daha çıkmadan heyecan denizlerine yelken açarız. yeni özelliklerine salya akıtırız. çıkar çıkmaz da hemen alırız.* bir de bakarız ki bilgisayarımız bu sürüm için yavaş kalıyor. hemen bilgisayarı yükseltiriz. sonra yeni sürümü gelir, yine aynı döngü.
oysa hakiki grafiker, hakiki ilüstratör photoshop'tan medet ummadan da işini en kral şekilde yapar. bir programın tutsağı da olmaz.

ama yine de ekmek teknemdir, günümün başlangıcı ve finalidir.
(bkz: ömrümü yedin)
devamını gör...
öyle bir program ki yapamayacağınız şey adeta yok denebilir.. yeterki kreatif olmayı başarın. naçizane photoshop ta ilk çalışmamı (2004 yılında zor bela yaptığım yüz maskeleme örneğini) gönül gönüle paylaşayım sizlerle..
http://twitpic.com/42ivq1
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.