pkk

1 /
Bugüne kadar varlığını sürdürebilmesinin en büyük nedeni belki de halk desteği alması. Maalesef Türkiye'nin geçmişinde Kürt halkını PKK'ya iten çok şey oldu. bizzat şahit olduğum şeyler var. nasıl ki AKP'nin değişmeyen seçmen kitlesini ezilen muhafazakarlar oluşturuyorsa bu ezilen Kürtler pkkyla tuhaf bir duygusal bağ oluşturdular. Beş vakit namazında olup PKK sempatizanı olan insanlar tanıdım. Son 20 yılda çok şey değişse de PKK'ya olan sempati çok da kırılmadı. Çözüm süreci bu durumu değiştirebilirdi, değiştirebilir gibiydi ama olmadı. Çünkü Kürt halkı biraz inatçıdır. Kolay kabullenmez, kolay vaz geçmez. Artık nasıl olur bilmiyorum ama PKK ile Kürt halkı arasındaki duygusal bağın koparılması lazım.
Muhtemelen sözlükte en çok yazdığım başlıklar arasında ilk sıralarda yer alır.

PKK’nın tamamen yok edilemese de kontrol altına alacak seviyede etkisini azaltma hususunda yoğun bir çabanın harcandığı aşikar.

Dağdan ovaya indirip orda kontrol altına almayı Ümit ederken ABD/batı konsepti bunu dağdan ovaya oradan da bir çeşit devletciğe dönüştürmeyi planlayarak Türkiye’ye kazık atmaya yeltendiler ve bunun sonucunda sınır dışında yaptığımız operasyonlarla bunu şimdilik durdurabildik.

PKK’yı kuzey Irak’ta baskı altına alıp Suriye’nin kuzeyinde pataklamak çok önemliydi. Bu süreç devam ediyor.

Askeri hedefleri vuruyorduk ancak gelir kaynaklarını, petrol tesislerini yeni vurmaya başladık. ABD ve Rusya’ya rağmen..(!)

PKK’yı sadece dışarda markaja almak yetmez içerde de uZantılarını markaja almak lazım.
suriye kolu olan sdf/ypg, tarafından türkiye'ye füze saldırısı yapıldı. füzeler, gaziantep karkamış'ta bir ilkokula isabet etti.

sonra, "istiklal'deki patlama ile alakamız yok, biz sivillere saldırmayız" dersiniz. kim bilecek?

git
Destekçisi, sempatizanı olduğum iddia edilen terör örgütü. İlkokul sıralarından bu yana iki isme sövdüğümü biliyorum. Biri apo, öbürü ağlak puşt fetö. Çocukluğumdan beri hamdolsun aynı çizgi üzereyim. Hamdolsun dedim de; bir de din ve İslam düşmanı imişim. Oğlum siz harbiden eğitilemezsiniz. Neyse. İlk gençlik dönemlerimde listeye 3. İsim eklendi. Şimdi isim verip maraz çıkarmayalım.

“Sedat Peker’in açıklamaları çok önemli “ demiş.

Elebaşı Mustafa karasu böyle buyurmuş. Yutubır Peker ... ne hallere düştün. PKK dahi omuz çıkıyor sana. Sakın bir daha Rize topraklarına ayak basayım deme!
“ İstanbul'da bugün büyük bir katliam engellendi. PKK Terör örgütü bugün İstanbul'a 5 KG'lik patlayıcı getirdi. Güvenlik güçleri etkisiz hale getirdi.”

Bir kez daha Allah belasını versin PKK ve uzantılarının ve dahi sempatizanlarının.
Fazla renkli çalışmayı sevdiğim için, ayarı kaçırırsam bi bakıyorum pkk bayrağı.

kaçınıyorum sizden yeşil, sarı ve kırmızı. katkım bu kadar.

(bkz: apolitik)