poldark

1. (Tematik)
tlc'de yayınlanan bir dizi.

--- alıntı ---

deniz kıyısındaki tablo gibi bir il olan cornwall'da geçen poldark; yaşadığı toplum, serveti ve ailesinin adını kurtarmaya çalışırken kaybedecek hiçbir şeyi olmayan, kaba ama çalışkan bir kahramana odaklanılıyor.

yıl 1783, britanya, düşen maaşlar, yükselen mal fiyatları ve toplumda kargaşanın hakim olduğu bir kriz içindedir. maceracı ve atılgan hergele ross poldark (aidan turner) yurtdışında savaştan döner, dünyası çarpıcı biçimde değişmiştir; ailesinin konağı harap olmuştur, babası ölmüş, sevgilisi başkasıyla nişanlıdır. hayatını başka bir yerde kurmaya teşvik edilse de, inatçı poldark kaderini değiştirmeye, servetini geri almaya karar verir. ross, arkadaşları ve hizmetkarlarından oluşan bir grubu toplarken, yeni hayatının dolambaçlı yollarını paylaşacak, kendisi kadar dik kafalı bir ortak bulur. köydeki statükoyu değiştirmek güçlü düşmanlar edinmesine yol açar; ross çok geçmeden doğru olduğunu bildiği ile toplumun dayattığı arasında sıkışır.

--- alıntı ---

devamını gör...
2. (Tematik)
hobbitten tanıdığımız legolas'ın aşkısını çalan cüce kili'yi canlandıran aidan turner ın başrolünde oynadığı bbc yapımı dönem dizisi.

manzarası ve ross poldark'ın başına buyrukluğu için keyifle izlenesi dizi. 3. sezonunn yayınlanması dört gözle bekliyoruz.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.