prens selman'ın türkiye'yi kurtaracağı iddiası

1 /
KENDİ göbeğimizi kendimiz keseceğiz deyip arap parasını çözüm olarak gösteren bir akp soytarısının iddiası. şimdi bu adamdaki mantık yoksunluğuna işaret edince ağlıyor bazı arkadaşlar. yapmayın işte bunu.
iktsat ilminde çığır açan, adeta çağ kapatıp çağ açan, şakkadanak teorisi ile bilinen, büyük ekonomist necemttin batırel'e ait bir iddia.

... Necmettin Batırel, bugünkü köşe yazısında Türkiye'nin bulunduğu ekonomik duruma dikkat çekti. Çarşamba günü Ankara'yı ziyarete gelmesi beklenen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın, rezervleri -60 milyar dolara düşen Merkez Bankası ile en az 10 milyarlık SWAP anlaşması imzalayacağını iddia etti.

Üretimde kullanılan ham madde, ara mallar, makine teçhizatlarına döviz olarak ödeme yapıldığını belirten Batırel, "Üretim maliyetleri yükselince de ister istemez bu artışlar fiyatlara yansıyor ve enflasyona sebep oluyor." dedi. Batırel, "Türkiye bu cendereden nasıl çıkacak? Biz hep kazançlarımızı Rusya’ya İran’a mı vereceğiz? Hayır! Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Yarın Ankara'ya gelecek olan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile en az 10 milyar dolarlık SWAP anlaşması imzalanacak" diye yazdı.

Türkiye'nin petrol ve doğalgaz keşifleriyle çağ atlayacağını savunan Batırel, "1 yıl içinde cari açık, tarihin sayfalarına gömülecek, döviz baskısı tamamen ortadan kalkacak, Türk lirası gerçek değerine kavuşacak, enflasyonun esamesi okunmayacak. 2023'te Türkiye yeniden doğacak. Düşmanlar kahrolacak, dostlar sevinecek..."ifadelerini kullandı.

git