prestij müzik

1 /
90larda pop müzik sektörünün iki dev şirketinden biri. mahsun kırmızıgül ve hilmi topaloğlu* tarafından yönetilirdi.

en az onun kadar büyük rakibi ibrahim tatlıses'in idobay'ı idi. aralarında çok sağlam rekabet vardı. biri küçük ibo diye bir proje çıkarınca diğeri hemen küçük onur'u sürerdi. biri anadolu rockçı çıkardığı zaman diğeri de hemen bir anadolu rockçı çıkarırdı. girls bandse girsl band. 90 larda ne isimler çıktı bu rekabetten, ne isimler...
İçinden günümüze uzanan çok adam çıktı da bunun yanı sıra bir de neredesin firuze adlı bir de sinema filmi çıktı. Şimdi de mahsun kırmızıgül " prestij meselesi" diye bir film çekiyormuş etti iki.

Renkli kişiliğiyle
(bkz: Hilmi topaloğlu)
bu şirketten bir yönetmen çıktı, mahsun kırmızıgül. biri daha var, o da bir şeyler yönetmeye çalışıyor... özcan deniz. ben bombayı mustafa topaloğlu'ndan bekliyorum asıl. çok acayip filmler yazıp yönetir bence.
doksanlı yıllar denen kabusa melodileriyle fon müziği görüntüleriyle manzara olacak, bir ilahi imtihandı prestij mügit kendilerine prestij müzik ailesi diyorlardı basın da onları öyle adlandırıyordu.şirketin kurucu elemanları mustafa topaloğlu'nun ağabeyi ve yumurta ikizi hilmi topaloğlu ile mahsun kırmızıgül git grubun kesinlikle kupa asıydı,her açılış,her kaset tanıtımı ,her gala ve tv programında en ön safta prestij müzik'i o temsil git şan,m topaloğlu,ceylan,kader,nuray hafiftaş,süavi,servet kocakaya,küçük ibo ve küçük git kısmı sanat hayatlarına prestij müzik'te başlamışlar bir kısmı da ünlerine burada ün katmışlardı.bu aile, müzik dünyasında ''ne kadar rezil olursak o kadar iyi taktiği '' ile mücadele ederdi.o zamanlar mahsun başta olmak üzere hepsinin şöyle düşündüğüne git ooh sefamız olsun nasıl da biiz kıskanıyor,çatır çatır çatlıyorlar git ben bunları gördükçe hep eski bir karikatürü hatırlıgit ,zenci,şişman,zayıf,deri elbiseli,zincirli,dövmeli,kadın ve erkeklerden oluşan sekiz on kişilik bir grup yolda yürügit iki tarafında da insanlar yuhalıgit cezanızı versin,lut kavmi bunlar lut diye.gruptan biri diğerlerine şöyle sesleniyor: ya arkadaşlar grup seks yapıyoruz diye grup halinde mi dolaşmamız lazım ? cenabı rabbul alemin bize bir daha o günleri yaşatmasın diyerek girdiye noktayı koyuyorum.merhum hilmi topaloğlu'nun kurmuş olduğu müzik şirketi. mahsun kırmızıgül de ortak olmuştu sonra. ikilinin iyi anlaştığı günlerde, piyasanın tozunu attırmıştı bu firma.

ayna'sından tutun da, edip akbayram'ına, servet kocakaya'sına kadar onlarca isim vardı burada. sonra hilmi topaloğlu ile mahsun'un arası bozuldu. şirkette iflasa sürüklendi.

hepimiz kardeşiz'e çektiği b.ktan klip hala hafızalardadır. b.ktan şarkıyı en az 50 şarkıcının biraradaki yorumu ve bir klip aracılığıyla gözümüze sokmuştur.