pride and prejudice

#özgürler 

jane austen'in ikinci romanı, klasikler arasında fazlaca hayran kitlesine sahip. zeki, sempatik, kasabalı elizabeth ve ukala, zengin, bir o kadar da yakışıklı darcy etrafında döner, fakat yan karakterlerinin de başarılı şekilde işlenilişi etkiyi arttırmaktadır. yanılmıyorsam 4 kez de filmi çekildi ve bbc yayını dizisi de mevcut.
devamını gör...
jane eyre romanındaki mr rochester'a rakip olarak gösterilen mr. darcy'nin olduğu roman. genelde romantik hatunlar mr darcy'i tercih ederler. daha aklı başında ve makul olanlar ise mr rochester'dan taraftırlar.
devamını gör...
iyi filmdir hoş filmdir.romantik izlemem.komleksli olduğumdan değil,tarzım değil.ama bu filmde nedense bir samimiyet vardı.belki geröekten o dönemlerde böyleydi.evin annesi bildiğin türk.kızlarını en zengin kocaya kakalamaya çalışıyor.kardeşlerin arasında ise son derece sathi bir kıhttp://z.ve hafiif kezban olan keira knightley.son olarak sislerin arasından dalgalanan paltosuyla çıkıp gelen ukala,kibirli ama bir o kadar da insanlar değer veren bay darcy abi.ilk başta ben bu adama şiddet uygularım aga diye düşünebilirsiniz ancak sonra adama kanınız ısınıyor.da gidip misiz elizabeti seviyor artık oraya göz yumuyoruz.üçüncü gün kafa göz dalacak da haberi yok...ne lan bu afra tafra diye.
devamını gör...
aşk ve gurur olarak türkçeye ihale edilmiştir. konuyla ne alakası var mevzuda aşk var belki ama başrolde önyargı var ve gurur. aşkın yenemediği tek şey ön yargıdır müdür. önyargı ne tatsız bir şey, ne sinir.
devamını gör...
en son ne zaman bilerek ve isteyerek ve sıkılmaksızın romantik türde film izlediğini hatırlamayan bünyeye bilerek ve isteyerek ve sıkılmaksızın kendini izlettiren romantik türde filmdir. bunun sırrının gavur filmi olmasına rağmen edepli olmasıyla belki de kültürümüzle fabrika ayarı olarak gelen sevip kavuşamama hikayelerine olan hayranlığımızla alakalı olduğunu düşünüyorum. yani adam sevdi. ciddi ciddi sevdi. ama edebiyle sevdi, şimdiki her üç filmden beşinde olduğu gibi kızı bulduğu her köşede ırzına geçecekmişçesine sevmedi, baya insan gibi sevdi. sorunumuzsa prejudice kısmında. filmin sonunda adam kıza bunların hepsini sadece senin için yaptım bilmeni isterim şüklünde kelamlar ediyor, kız da babasına gelip ona ön yargılı yaklaştığını aslında çok iyi bi adam olduğunu falan söylüyor. iyi de kaardeşim adam zaten ağzıyla söyledi her şeyi kız için yapmış, yani kız olmasa ortada bi motive sebebi yok adamın, yine kibirli ve kötü olmaya devam edecek. filmin sonunda bu şekilde saçmalamasalardı eyiydi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.