profiterol

1 /
Hem yaparken hem de yerken büyük keyif aldığım tatlıdır. Bu lezzete karşılık gelecek başka bir lezzet yoktur. Bol çikolata sosu ile yenilmesi halinde oldukça fazla mutluluk verir.
Enfes ötesi tatlı. ( ilk sırada ekler yer alıyor, sonra profiterol.) Amma velakin içine konan onca tereyağını düşününce ucundan dilin ucuyla tadına bakıp topuklar kıça vurarak kaçası geliyor insanın. Çünkü bi topçuk kesmiyor canım, gömülesi geliyor insanın. Bence o topçuk ve iç kremasında olay. Çikolatası bonus.
Pro fit Erol şeklinde soğuk esprisini yaptığım çikolatalı, krema dolgulu, yuvarlak ve küçük topçuklar. Un ile su miktarı birebir olması gerekir. Tereyağı ile de keyfinize göre takılın. Tarifleri yemek sitelerinde mevcut.
Bundan 10 yıl öncesinin en popüler en havalı tatlılarından olmasına rağmen son yıllarda popülerliğini trileçe'ye kaptıran bol kalorili, çok çikolatalı tatlıdır.
Taksim'deki inci pastanesinden yavaş yavaş türkiye'nin her yerine sızan tatlıdır. Zamane beyfendileri takımları giyer salınarak taksime çıkarmış yemek için.