pubg mobile

1 /
ikametgah kaydımı toki (erangel) bölgesine aldırmayı düşündüğüm oyundur.
koşarken horş horş horş diye çıkan sesleri de ilk güncellemede acilen düzeltmelerini istediğim oyundur.
bir kaç kez oynadım. tam bir survivor. 100 tane adamı 4er kişilik takımlar halinde bir adaya atıyorlar, önce herkes adaya dağıtılmış silahlardan topluyor. sonra adada sürekli alan daralıyor. alanın dışında kalırsanız ölürsünüz. daralan alanda takımlar birbiri ile çatışıyor. son kalan takım ya da takımın temsilcisi kazanan oluyor.

kendi arkadaşlarınızla 4 kişilik bir takım olarak da katılabilirsiniz. tek başınıza katılıp random bir takıma da düşebilirsiniz. veya tek oynamak ya da iki kişilik takım gibi seçeneğiniz de var ama yaygın tercih edilen 4er kişilik takım. zaten siz tek de katılsanız 4 kişilik takım olarak katılan rakiplere karşı dezavantajlı oluyorsunuz. oyun esnasında konuşabiliyorsunuz filan.

iş yerinden bir ekibin zoruyla yüklemiştim. bir kaç kez oynadık sonra beni takıma almadılar. bir kaç kez de random takımla girdim, bana mı öyle denk geldi yoksa bağlı bulunduğunuz hostla mı ilgili çok fazla arap oyuncu katılıyor. biraz biraz arapça bile öğrendim. ca ceyli cala cula cumburleyli cab cub.
Kendimi zor kurtardığım bir oyun. Oynarken dünya ile olan bağınızı tamamen koparmanıza ve bağımlısı olmanıza sebep oluyor. Çok şükür kurtuldum, darısı oynayanların başına inşallah.
Allah affetsin hala oynadığım oyun. Dr dersinden çıkıp evet. Haha

Oynama tarzım da şu: orta bir yere atla. İyi kötü bi silah bul. Tekli küçük eve saklan. Geleni avla. İlk üçe gir.