queen

1 /
2014 yılında vizyona giren eğlenceli bollywood filmi.
konusu kısaca şöyle; saf, temiz hintli kızımız evlilik arefesinde terkedilir ve balayı için ayarlanan paris gezisine yalnız çıkmaya karar verir ve yolculuğa çıkıp avrupa da vakit geçirmeye başladıkça kabuklarını kırmaya başlar ve gittikçe özgürleşir.

freddie mercury ölene kadar dağılmamış, hatta ölmeden son zamanlarında bile biraraya gelip albüm yapmış efsane grup.

diğer rock, metal gruplarının birer birer dağılıp solo albümler peşinde koştukları zamanlarda, dağılmayı bırakın, her döneme damgasını vurmuş albümleriyle belki de gelmiş geçmiş en iyi müzik grubudur queen.
bohemian rhapsody şarkısı efsane eyvallah ama we will rock you şarkısının üzerine halen şarkı yapılamamış olan grup. o derece efsaneler yani. tabi sonraları freddie mercury alıp başını yürüyor falan. off bugün hiç yazasım yok.
1970 yılında kurulmuş ingiliz rock grubu.

bu grubu klişe ifadelerle tanımlamak yetersiz olacaktır kanımca. popüler kültürün tavan yaptığı 70lerde rock müzikle insanlara ulaşmak ve hatta parçaları dilden dile pelesenk etmek kolay iş değil. queen grubunun kalıcı olmasının en büyük nedeni her sınıftan kitleye hitap edebilmiş olmasıdır. şarkı sözlerindeki felsefi yaklaşımlar, tarih dokunuşları ve yerellik aslında grubun ne kadar derin olduğunu ispatlar niteliktedir. grup üyelerini; vokal ve piyano vs. freddie mercury, bas gitar john deacon, lead gitar ve vokal brian may, bateri roger taylor oluşturmaktadır ki bu isimler de ayrı ayrı efsane olmuşlardır. bu derece iyi müzisyenlerden oluşan bir grubun bu kadar uzun soluklu olması da kaçınılmaz olmuştur.

yazdıkları hemen hemen her parça kült hale gelmiş ve yaş fark etmeksizin herkesin diline dolanmıştır.

Efsane grup... Freddie mercury'nin sesi insanı büyüler niteliktedir.Özellikle 'We Are The Champions' - 'Another one Bites the Dust' - 'The Show Must Go on' - 'We will Rock You' şarkıları efsane ötesidir..İnsanın tüylerini ürpertir.
2014 yapımı komedi dram bir hint filmi. imdb puanı beni şaşırtmıştı. hindistan ın daha iyi yapımları var neticede. kangana nın sevimliliğindendir diyorum. yönetmenin daha iyi filmleri de mevcut.
(bkz: vikas bahl)
(bkz: kangana ranaut)

eğlenceli bir filmdir, sevimli, izlenesi. müzikler ise her zaman olduğu üzere süper.70'ler denince akla gelen ilk gruptur.

belirli bir dönemin gençlerinin sadece queen parçaları dinleyerek büyüdüğü bilinir. tabi hoş şimdi de fazlasıyla dinleniyor. canlı dinleme ihtimalimiz olmadı bizim, tek fark budur belki de.


freddie'nin efsane olmuş tavırları ve sesiyle mi bu kadar unutulmaz olmuş bilinmez.
ama 50 sene daha geçse unutulmaz bu grup!
i want to break free şarkısı ailenin resmi şarkısı resmen. benden çok seviyolar. ayrıca bu şarkının klibi tamam diğer üyelere yakışmışta sen kolum kadar bıyıkla nereye ev hanımı oluyorsun fred'cim *