r harfini söyleyemeyen insan

1 /
R harfi değil belki ama daha garibi 8 yaşıma kadar yaşadığım durum olan C ve Ç harflerini söyleyememe durumudur. Sırf ortamların maskarası olmam için sorulan sorulara, neden güldüklerini anlamadığım halde her seferinde saf saf cevap verirdim.
+Ayağında ne var?
-sorap
+Okulda size kim ders anlatıyor?
-hoza

Küçücük çocuklara size göre tatlı oluyorlar diye söyleyemedikleri harfleri içeren kelimeler kullandırtmayın lütfen. Onlara o kadar tatlı gelmiyor bu olay
bu bendim kucukken, epey zorlanmistim r harfini çıkarmaya calisirken. is yerinin orada bi güvenlik gorevlisi vardi, o adamin emekleri sayesinde öğrenmiştim. r harfini söyleyemeyen cocuk isci yandaki güvenlik gorevlisinden ders alıyor. iyi ihmal edilmişiz be.
Aslında bunun bir kusur gibi yansıtılmaması gereken, tatlı bir konuşması olan insan. Doğruları dürüstçe söyledikten sonra varsın r harfini söyleyemesin dediğim insandır.
temastan hiç hoşlanmayan biri olarak, iç sesim eşşeeek kadar insana bu yapılır mı kendine gel dese de, konuştukça ağzına vura vura severim. aşırı tatlısınız aşırııııııı.
yeğenim lagari s. hatundur. o nedenle kendisiyle arada iletişim sorunu yaşıyoruz. geçen akşam kendi kendine bir oyun kurmuş geldi "diyze sen şimdi köy olmuşsun tamam mı" dedi. oyuncağını etrafımda dolaştırmaya başladı. o sırada beynim şöyle çalıştı: köy>r harfini söyleyemeyen lagari>kör diyor olmalı.

başladım görme problemi olan insanlara "kör" denmemesi gerektiğini anlatmaya.

-diyzecim gözleri görmeyen insanlara kör denmez, görme engelli denir.
+diyze köy olmuşsun köy.
-diyzecim öyle söylenmez, kör çok çirkin bir kelimedir görme engelli demen lazım.
+diyze köy olmuşsun diyoyum geçen gün gitmiştik ya köy...

kız beni köy ilan etmiş, yarım saat kör dediğini sanıp açıklama yaptım. benden ne köy ne kasaba olur lagari, boş versene...
Aşırı sevimli bir konuşması vardır. Kelimeleri nasıl söylediğine dikkat etmekten ne dediğini anlamaz, kendinizi karşınızdakinin yanaklarını mıncırırken buluverirsiniz.