ramazan pidesi

1 /
Bazen kokusu yetebilendir. Durun durun Fakirlik tanımı değil onu hakkıyla anlatan yazarlar var.
Eve giderken alayım bir pide diye düşünürken kendimi kuyruğun sonunda buldum. Ama nasıl kuyruk, böyle kuyrukta ancak muhalefet beklemiştir.. Çok da güzel kokuyordu. Kokladım. O nasıl bir rayiha.. bana bir yıl yeter bu koku.
Yemiş kadar oldum.

Not: yorgun olmasam beklerdim bu sefer zira hiç pide kuyruğunda beklemedim . * keşke başka şeyleri bekleyene kadar pide kuyruğunda bekleseydim. neyse.
Yine beni sokacaklar kuyruğa, ben biliyorum. Abi bir kere de ben sofra başında beklerken biri getirsin sıcak sıcak yumurtalı pideyi. Ben hiç sofra başında bekleyemiyorum.
Hayır pide istenilen sıcaklıkta olmayınca bir de laf yiyoruz yani. Ulan gidin siz bekleyin o zaman. Valla ezan saati "pide bitmiş" diye elimde somon ekmekle girerim içeri.
2 adet iftarda, 1 adet de sahurda pide yemeye alışkın olan lügateyn ailesini zor günler bekliyor. 6-9 arası denmiş. Ortalama 7,5 desek 22,5 günlük olur, o da aylık olarak 675 lira yapar. Misafir gelir, fazla alırsın falan derken 750 lira pide masrafı olacak demektir. Dur bakalım bim pidesi kaç lira olacak?