ramazan pidesi

1 /
#6602449

Gençler ve daima genç kalanlar ben deistim ama şu girdiye hak verdiğim kadar hiç bir şeye hak vermedim.

Dininiz sizin olsun, ben 7/24 pideye tavım.

Not: evde pide yapma işi birden fazla kez tarafımca denenmiş ancak halk ekmek yahut taş fırın çıkışlı olmayan pideler, pideden çok poğaçaya benzemeleri nedeniyle gerekli ilgi ve sevgiyi görememişlerdir. Değerli yazarlara duyurulur.
Coronavirüs kapsamında alınan önlemlerden payını almış.
yeni genelgeye göre pide üretimi iftara 2 saat kala bitirilmiş olacak, böylece fırınlarda ki olası kalabalığın önüne geçilmiş olacak.
sıcak pide için ya evde ısıtma yada evde pişirme gibi iki ihtimal kaldı.
bugün itibariyle bizim köydeki fiyatı 2 tl. imiş . annemle ikimiz bi oturuşta bitirdik hem de.
istanbul halk ekmek pidesi 300 gr ve 1 tl imiş. bizim belediyeninki de 500 gr ve 1,50 TL . yarından sonra belediye kulübesi arayacağız demek ki .
ramazanın yaklaştığı şu günlerde şimdiden burnuma kokusu gelmekte olan.

pide kuyruğunda vakit daha hızlı akar. o anda açlığı unutursun ve kuyruğun ucuna konsantre olursun. sıcak pideyi alıp eve vardığında ev ahalisinin sevincini gözünün önüne getirirsin. o pideyi çorbasız, şeksiz ve şüphesiz mideye indirmek isteği gelir insanın içinden, ama açlıktan değil. o kuyruğa değmesi gerekliliğinden. bir nevi katharsis. kuyrukta memleket muhabbeti çeviren emekli amcaları, belli ki sen evin küçüğüsün diyerek kuyruk yapılan çocukları, bıyıkları yeni terlemiş genç kızları, kolundaki dövmeden mahçup olduğu izlenimi uyandıran new age dindar gençleri de görmek olasıdır. bizde öyle.